Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Rūpestis mūsų Žeme pradedamas ugdyti nuo mažumės

Šiandien, kovo 20-ąją, švenčiamas Žemės gimtadienis – Pasaulinė Žemės diena, kuri neatsitiktinai sutampa su astronominiu pavasariu. Jos metu siekiama priminti gamtos svarbą ir reikšmę žmonių gyvenimui, siekti visapusiško mūsų planetos

išsaugojimo. Marijampolės savivaldybėje prie administracijos pastato šią dieną iškilo Žemės vėliava, kuri čia plevėsuos visą mėnesį. Savivaldybės švietimo įstaigų ugdytiniai ir jų pedagogai ta proga buvo pakviesti į Marijampolės „Spindulio“ kino teatrą pažiūrėti nuotaikingą animacinį filmą „Bitė Maja: medaus žaidynės“.

Prieš filmo peržiūrą, kuri buvo savivaldybės dovana, aktyviausiems aplinkosaugos renginių dalyviams: Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Rūta“ auklėtojai Reginai Ramanauskienei, Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos inspekcijos vyr. specialistui Egidijui Baltrušaičiui, Marijampolės pataisos namų direktoriui Regimantui Kavaliauskui ir Marijampolės kultūros centro edukacinių programų kuratoriui Sauliui Lisauskui - Savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas įteikė mero padėkas. Už geras gamtos saugojimo iniciatyvas visiems padėkojo Aplinkos ministerijos Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento Marijampolės agentūros vedėjas Saulius Navikas.

Renginį vedęs Marijampolės kultūros centro edukacinių programų kuratorius S. Lisauskas vaikams sakė: „Nors mūsų planetos Žemės gimtadienį norėtųsi švęsti džiaugsmingai, tačiau šiandien ji kaip sena pasiligojusi močiutė - nepakeliamo karščio ar stingdančio šalčio bangos, siaučiantys ir viską savo kelyje šluojantys uraganai, neregėti potvyniai ar sniego pusnys tuose regionuose, kur to apskritai nebūdavo". Jis priminė, kad kiekvienas iš dalies turime prisiimti atsakomybę už tokią prastą Žemės būklę, nes tik dėl žmogaus veiklos - kertamų miškų, teršiamo vandens ir oro, besaikio vartojimo, jau šiandien jaučiame šylančio klimato padarinius. Tikėtina, kad augdami šie vaikai bus jautresni ekologijos klausimams, nes argi ne nuo tokio amžiaus reikia pradėti formuoti atsakingą požiūrį į mus supančią aplinką saugant tyrą vandenį, gaivų orą, natūralią ir švarią aplinką?

Renginio organizatoriai visus mažuosius pakvietė balandžio 21 d. į jau 11-tą kartą organizuojamą švarinimosi akciją „Darom Marijampolė 2018".

Viešųjų ryšių tarnyba

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra