2017-05-29; 12:50 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12341212
Šiandien apsilankė: 1781
Dabar naršo: 92Pradžia > VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS PROGRAMA
Pranešimai spaudai
Vietos bendruomenių savivaldos 2013–2015 metų programos įgyvendinimas

Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Metas Ražinskas ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė bei Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius Aivydas Keršulis 2014 m. balandžio 24 d. pasirašė Vietos bendruomenių savivaldos 2014 m. programos naudojimo sutartį. Pagal šią sutartį Marijampolės savivaldybei skirta 161 tūkst. Lt valstybės biudžeto lėšų vietos bendruomenių tarybų sprendimams įgyvendinti.

Marijampolės savivaldybėje sudarytos 9 vietos bendruomenės tarybos: Marijampolės miesto Degučių, Mokolų, Narto seniūnijų ir kaimiškosiose Gudelių, Igliaukos, Liudvinavo, Marijampolės, Sasnavos ir Šunskų seniūnijų. Į vietos bendruomenės tarybos sudėtį įeina pavieniai vietos bendruomenės nariai, vietos bendruomenės gyventojų atstovai (seniūnaičiai), šioje teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų bei religinių bendruomenių ir bendrijų atstovų, vietos gyventojų poreikius tenkinančių nevyriausybinių organizacijų, valstybės ir savivaldybės institucijų bei įstaigų atstovai. Šiais metais buvo atlikta ketvirtadalio narių rotacija. Atsinaujinusios vietos bendruomenės tarybos, susirinkusios į posėdžius, priėmė sprendimus dėl įgyvendinamų veiklų už jiems skirtas lėšas iš vietos bendruomenių savivaldos programos.

2014 m., Sasnavos miestelio centre prie mokyklos ir bendruomenės namų įrengta vaikų žaidimo aikštelė: žaidimų kompleksai vaikams nuo 3 ir nuo 6 metų, karuselė, spyruoklinis įrenginys, smėlio dėžė su dangčiu, pavėsinė su stalu ir suoliukais.  Vaikų žaidimo aikštelės įrenginių vertė 18100 Lt.
2014 m. lapkričio 12 d. vyko iškilmingas vaikų žaidimo aikštelės atidarymas.

Šunskų seniūnijoje vietos bendruomenės tarybos sprendimu Šunskų miestelio parke sumontuota vaizdo stebėjimo ir įrašymo sistema bei įrengtas reguliuojamo aukščio universalus tinklinio stovas su tinklinio tinklu, kad jaunimas galėtų prasmingai leisti savo laisvalaikį, sportuoti, rengti varžybas. Tursučių kaime parko vejai prižiūrėti įsigyta vejapjovė „Viking GmbH“.

Liudvinavo miestelis švenčia savo 295-ių metų jubiliejų, todėl Liudvinavo seniūnijos vietos bendruomenės taryba nusprendė skirti dalį vietos bendruomenių savivaldos programos lėšų jubiliejiniams renginiams. Buvo įsigyta informacinio leidinio apie Liudvinavo seniūniją parengimo paslauga, suvenyrai, skelbimai-afišos, vėliavėlės, diskotekos vedimo bei transporto paslaugos, sportiniai medaliai bei taurės. Liudvinavo miestelyje vyko 3-jų dienų renginiai, kurių metu gyventojai galėjo turiningai praleisti laisvalaikį, prisiminti Liudvinavo istoriją, pamatyti dešimties metų senumo įvykius ir švenčių akimirkas kino filme, dalyvauti sportinėse varžybose, parade.

Liudvinavo sen. Želsvos kaimo bendruomenei nupirkta kėdžių ir stalų, kad bendruomenė savo patalpose galėtų rengti susirinkimus.

Igliaukos seniūnijoje vietos bendruomenės tarybos sprendimu Opšrūtų II kaime greta ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų ir jaunimo iniciatyva įrengtos sporto aikštelės pastatyta lauko pavėsinė su lauko baldų komplektu. Pavėsinėje bus galima pailsėti, o laukiant mokyklinio autobuso pasislėpti nuo lietaus ir vėjo. Iš Opšrūtų II kaimo kasdien į mokyklą vežiojama daugiau kaip 20 mokinių.

Igliaukos sen. Šventragio kaimo bendruomenė įsigijo ir sumontavo 17-kos langų žaliuzes, dėl to pagerėjo bendruomenės patalpų estetinis vaizdas.

Narto seniūnijoje vietos bendruomenės tarybos sprendimu Panausupio gatvėje prie daugiabučių namų įrengti lauko treniruokliai. Taip ketinama prisidėti prie gyventojų sveikatos stiprinimo ir laisvalaikio užimtumo didinimo. Marijampolės sav. I grupės neįgaliųjų draugija įsigijo stalą, kėdę ir spintą, kad būtų sukurta jauki ir saugi aplinka neįgaliesiems, tenkinami jų poreikiai. Marijampolės klubas „Diabetikas ABC“ įsigijo spintą mokomosioms priemonėms sudėti bei istorinei medžiagai archyvuoti. Marijampolės krašto žmonių su negalia sporto klubas „Siekis“ įsigijo sportines aprangas ir sportinį inventorių (tinklinio ir krepšinio kamuoliai) ir nuo šiol galės dalyvauti varžybose bei čempionatuose.

Paulina Kriščiūnienė
Marijampolės savivaldybės administracijos
Planavimo ir investicijų skyriaus
vyriausioji specialistė

(Nuotraukos iš seniūnijų archyvo)

       

 Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus