2017-05-29; 12:51 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12341212
Šiandien apsilankė: 1781
Dabar naršo: 92Pradžia > VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS PROGRAMA
Pranešimai spaudai
Vietos bendruomenių savivaldos 2013-2015 m. programos įgyvendinimas

Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Arvydas Bajoras su Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene bei Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriumi Aivydu Keršuliu 2013 m. birželio 7 d. pasirašė Vietos bendruomenių tarybų sprendimų, įgyvendinant vietos bendruomenių savivaldos 2013–2015 metų programą, valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutartį. Pagal šią sutartį Marijampolės savivaldybei  skirta 163,6 tūkst. Lt valstybės biudžeto lėšų Vietos bendruomenių tarybų sprendimams įgyvendinti.

Marijampolės savivaldybėje sudarytos 9 vietos bendruomenės tarybos, į kurių sudėtį įeina vietos gyventojai, bendruomeninių organizacijų, religinių bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų, valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų atstovai, įgyvendinantys 2013–2015 m. Vietos bendruomenių savivaldos programą.

Įgyvendinant Vietos bendruomenių savivaldos 2013–2015 m. programą Igliaukos seniūnijos vietos bendruomenės tarybos sprendimu Igliaukos tautinių šokių kolektyvui „Tryptukas“ buvo įsigyta šokių avalynė, 24 poros naginių.

Atlikti Daukšių Šv. Jurgio bažnyčios durų remonto darbai.

Igliaukos seniūnijos vietos bendruomenių taryba dar šiais metais nusprendusi įgyvendinti šias veiklas: Daukšių miestelio kapinėse planuojama išpjauti 25–30 seniausių, pavojingiausių medžių, sutvarkyti medieną ir šakas sudėtingomis sąlygomis.

Įgyvendinant Vietos bendruomenių savivaldos 2013–2015 m. programą, Marijampolės seniūnijos bendruomenės Vietos bendruomenių tarybos sprendimu buvo įsigytos keturios vejapjovės (Balsupių, Valavičių, Igliškėlių ir Sūduvos bendruomenei), vienuolika stalų/knygų (Baraginės bendruomenei), dešimt kėdžių (Svetlicos bendruomenei), muzikinis centras, smėlio – tinklinio aikštelei įrengti (Meškučių bendruomenei). Marijampolės seniūnija įsigijo šienavimo mašiną.

Įgyvendinant Vietos bendruomenių savivaldos 2013-2015 m. programą Liudvinavo seniūnijos vietos bendruomenių tarybos sprendimu buvo nuspręsta: paruošti žemę ir puoselėti veją Liudvinavo miestelio parke, nes rengiant parką buvo išpjauta daug avarinių medžių, kurie trukdė pėsčiųjų takeliams nutiesti ir suformuoti žaliąsias erdves. Šios erdvės ateityje būtų apželdintos įvairiais augalais. Erdvėms suformuoti buvo paruošta žemė ir pasėta veja. Parkas prižiūrimas, veja pjaunama, žalieji plotai tapo gražiomis pievelėmis. Miestelio parkas yra gyventojų pamėgta pasivaikščiojimų, sporto ir laisvalaikio leidimo vieta. Čia renkasi jaunimas sportuoti, jaunos šeimos su mažamečiais vaikais ateina į vaikams skirtą žaidimų aikštelę, pagyvenę žmonės vaikšto parko takais arba ilsisi ant suolelių Šešupės pakrantėse. Pasėjus veją parkas tapo gražesnis ir patrauklesnis.

Liudvinavo Šv. Liudviko parapijoje buvo įrengta 10 vnt. kapinių pavadinimų ženklų su stovais bei įrengti 3 vnt. informaciniai stendai veikiančiose kapinėse. Stenduose yra kapinių priežiūros taisyklės, informacija apie atsakingus už kapinių priežiūrą asmenis, kontaktiniai duomenys. Neveikiančiose kapinėse įrengti kapinių pavadinimų ženklai. Jie apsaugos kapines nuo netvarkingų lankytojų, tikimasi, kad sulaikys gyventojus nemesti šiukšlių į nelankomas kapines, paskatins žmones prižiūrėti ir gerbti savo kaimo kapines.

Užgirių kaimo bendruomenei nupirktos gyvatvorių žirklės. Prie bendruomenės namų yra gyvatvorė, kuri daugelį metų buvo neprižiūrima. Bendruomenė prisiėmė atsakomybę prižiūrėti gyvatvorę. Šiuo metu gyvatvorė yra prižiūrėta, aplinka apie bendruomenės namus ir aikštyną tvarkoma.

Narto kaimo bendruomenei įrengtos išorinės dvipusės pastato durys iš plastiko. Kaimo bendruomenė įsirengė namus, kuriems reikalingos plačios paradinės durys. Pro jas vaikščioja lankytojai, renginių dalyviai. Durys palengvina bendruomenės nariams išnešti baldus į lauką ruošiantis renginiams, dalyviai gali laisvai judėti pasibaigus renginiui.

Netičkampio ir Želsvos kaimo bendruomenėms nupirktos lauko pavėsinės renginiams vesti. Jau vyko Želsvos ir Netičkampio gyvenvietėse renginiai, kurių metu buvo pasinaudota lauko pavėsinėmis. Jos apsaugojo nuo kaitrių saulės spindulių. Šios kaimo bendruomenės neturi įrengtų savo bendruomenės namų, todėl renginiams lauko sąlygomis labai praverčia šios lauko pavėsinės.

Liudvinavo miestelio bendruomenėje pastatytos betoninės šiukšlių dėžės. Lauko šiukšlių dėžės padeda miestelyje palaikyti tvarką ir švarą. Rezultatas - mažiau šiukšlių gatvėse.

Buktos kaimo bendruomenė įsigijo kėdžių ir stalų. Bendruomenės renginiams buvo reikalingi šie baldai. Juos įsigijus kaimo žmonėms nereikia iš gyventojų namų skolinti ir nešioti kėdžių ar stalų.

Gyviškių ir Naujienos kaimo bendruomenėms nupirktos universalios krūmapjovės. Naujienos kaimo bendruomenė įsirengė sporto aikštyną, kurio priežiūrai reikalinga tokia universali krūmapjovė. Bendruomenės žmonės prižiūri kaimo gatves, aikštyną ir kapines bei pakelės kryžius. Gyviškių kaimo bendruomenė prižiūri gyvenvietės gatves ir padeda vienišiems seneliams ar socialiai remtiniems bendruomenės nariams susitvarkyti aplinką, nušienauja didesnius sodybų plotus ir vietas aplink kryžius.

Kūlokų kaimo bendruomenei nupirkta vejapjovė. Šios bendruomenės namų teritorija yra tvarkoma ir prižiūrima. Čia daugiausia aplinką prižiūri moterys, todėl aplinkos priežiūrai buvo įsigyta vejapjovė. 

Įgyvendinant Vietos bendruomenių savivaldos 2013-2015 m. programą Sasnavos seniūnijos vietos bendruomenių tarybos sprendimu buvo nuspręsta Sasnavos seniūnijoje įsigyti šaldytuvą su šaldikliu Puskelnių kaimo bendruomenės patalpoms (virtuvei). Smilgių kaimo bendruomenei nupirkta benzininė vejapjovė viešosioms erdvėms tvarkyti prie bendruomenės namų. Gavaltuvos kaimo bendruomenei viešosioms erdvėms tvarkyti prie bendruomenės namų bei poilsiavietėje prie Šešupės paplūdimio nupirkta motorinė žoliapjovė-krūmapjovė. Tautkaičių klojimo teatro draugijai „Gegnė", vykdančiai kultūrinę veiklą, nupirkta 80 bosų akordeonas. Taip pat baigiama įrengti poilsiavietė Uosupelio kaime ir siuvami 2 vnt. suvalkietiškų tautinių moteriškų kostiumų.

Vietos bendruomenių savivaldos 2013–2015 metų programa vienija bendruomenes darbams, kurių rezultatai jau džiugina ir bendruomenes, ir atvykstančius svečius.

Gintarė Kvedaravičiūtė
Marijampolės savivaldybės administracijos
Viešųjų pirkimų skyriaus vyriausioji specialistė
(Nuotraukos iš seniūnijų archyvo)

   

 Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus