2017-05-01; 7:09 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12189654
Šiandien apsilankė: 1235
Dabar naršo: 41Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Vandentvarkos ūkio plėtros darbai artėja į pabaigą

VANDENTVARKOS ŪKIO PLĖTROS DARBAI ARTĖJA Į PABAIGĄ

Sasnavos, Liudvinavo ir Igliaukos seniūnijose, Marijampolės savivaldybėje, baigiamas įgyvendinti  projektas „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Marijampolės savivaldybėje (Sasnavoje, Igliaukoje, Liudvinave)”, kurio įgyvendinimui buvo gauta Europos Sąjungos Sanglaudos fondo parama. Viso projekto vertė siekia apie 11,3 mln. litų, iš kurių Europos Sąjungos Sanglaudos fondas finansuoja apie 85 proc. lėšų, apie 10 proc. lėšų skiria Lietuvos Respublikos valstybės biudžetas, o likusią sumą finansuoja Marijampolės savivaldybė. Parama skirta pagal Europos Sąjungos struktūrinės paramos Lietuvai 2007 – 2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos „Aplinka ir darnus vystymasis" 3 prioriteto priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“.

Šios investicijos sutelktos į vandentvarkos ūkio plėtrą, kuri užtikrins galimybę 195 gyventojams pasinaudoti kokybišku geriamojo vandens tiekimu ir 525 gyventojams nuotekų tvarkymu, taip pat bus užtikrintas nuotekų išvalymas iki Europos Sąjungos keliamų reikalavimų. Visus reikalingus projektui įgyvendinti darbus planuojama atlikti iki 2013 m. vidurio.

Nauji nuotekų valymo įrenginiai

Įgyvendinant šį projektą 2011 m. rugsėjo mėn. pasirašyta sutartis su rangovu Per Aarsleff A/S dėl nuotekų valymo įrenginių projektavimo ir statybos darbų Igliaukos, Liudvinavo ir Sasnavos seniūnijose. Statybos darbus rangovas turi užbaigti 2013 m. birželio mėn. Modernūs šiuolaikiški nuotekų valymo įrenginiai bus skirti šių miestelių gyventojų poreikiams patenkinti.

Sasnavos nuotekų valykloje darbus rangovas planuoja užbaigti balandžio mėn.  Šiuo metu atliekami nuotekų valymo įrenginių bandymo, paleidimo ir derinimo darbus. Liudvinavo nuotekų valykloje pastatytas technologinis pastatas, sumontuota valymo įranga, technologiniai vamzdynai. Gegužės mėn. bus vykdomi nuotekų valymo įrenginių bandymo, paleidimo ir derinimo darbai. Igliaukoje darbai buvo pradėti vykdyti vėliausiai, todėl šiai dienai atlikti paruošiamieji žemės darbai bei trukdančių statybai statinių ardymo darbai.

Nauji vandentiekio ir nuotekų tinklai

2012 metais baigti tiesti buitinių nuotekų ir vandentiekio tinklai, pastatytos nuotekų siurblinės Sasnavos ir Liudvinavo gyvenvietėse.

Sasnavos seniūnijoje nutiesta 0,77 km vandentiekio ir 1,73 km nuotekų tinklų Didvyrių, Žaliosios ir Sūduvos gatvėse, todėl 115 vietos gyventojų yra suteikta galimybė prisijungti prie naujų nuotekų tinklų, o 50 gyventojų – prie naujų vandentiekio tinklų.

Liudvinave nutiesta 3,3 km vandentiekio ir 5,5 km nuotekų tinklų Liepų, Sūduonios, Ūkininkų, Vasaros, Vytauto, Birutės, A. Juozapavičiaus, Ežero, Kęstučio gatvėse, todėl 410 vietos gyventojų yra suteikta galimybė prisijungti prie naujų nuotekų tinklų, o 145 gyventojams – prie naujų vandentiekio tinklų.

Sasnavos nuotekų valymo įrengimaiAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus