2018-01-19; 3:39 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 14200397
Šiandien apsilankė: 1088
Dabar naršo: 93 
Pranešimai spaudai
Ugniagesiai, rūpindamiesi gyventojų saugumu, aplankė per 20 tūkst. būstų

Vien pernai Lietuvoje dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų kilo 1263 gaisrai. Šių gaisrų metu žuvo 12 žmonių. Štai spalio mėnesį Vilniaus rajone, Pakovarniškių kaime, iš degančio medinio namo buvo išneštas 1967 m. gimęs dūmais apsinuodijęs vyras, o lovoje rastas smarkiai apdegęs 1972 m. gimusios moters kūnas. Šiaulių rajone, Kuršėnuose, degančiame mediniame name rastas 1956 m. gimusio vyro kūnas...

Norėdami, kad būtų išvengta skaudžių nelaimių Valstybinės priešgaisrinės priežiūros specialistai ir ugniagesiai gelbėtojai per kelis mėnesius aplankė beveik 20 tūkst. gyvenamųjų būstų. Surengtos prevencinės akcijos „Kūrenkime saugiai“ metu daugiausia dėmesio jie skyrė kietojo kuro krosnių ir elektros instaliacijos būklei, domėjosi, ar gyventojai namuose turi įsirengę autonominių dūmų detektorių.

Pareigūnų lankytuose būstuose rasta apie 10 proc. netvarkingų krosnių. Apie 12 proc. aplankytų gyventojų jas netinkamai eksploatuoja. Šalia krosnių, nesilaikydami saugaus atstumo, laiko įvairius baldus, vaikų loveles, virš jų džiovina skalbinius, tiesiog ant krosnių džiovina batus ir malkas. 13,5 proc. lankytų būstų gyventojai iš dūmtraukių nevalo suodžių. 10 proc. aplankytų būstų rasta ir netvarkinga elektros instaliacija.

„Svarbiausia – pasirūpinti, kad gaisras nekiltų. Nes tik tada bus išvengta skaudžių nelaimių.  Todėl šios akcijos metu gyventojai ir buvo raginami skirti kur kas didesnį dėmesį namų saugumui, - sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Kęstutis Lukošius. – Beje, laiku pastebėti gaisrą ir išgelbėti gyvybes padėtų ir namuose įrengtas dūmų detektorius, bet žmonės jų neskuba įsigyti. Iš 20 tūkstančių aplankytų būstų jie buvo  įrengti šiek tiek daugiau kaip 3 tūkst. gyvenamųjų namų. Deja, 13 proc. šių detektorių neveikė...“

Kaip parodė  akcijos „Kūrenkime saugiai“ rezultatai,  skirtingose savivaldybėse situacija dėl krosnių, dūmtraukių, elektros instaliacijos būklės, autonominių dūmų signalizatorių įrengimo labai skiriasi. Vienose savivaldybėse netvarkingų krosnių ar elektros instaliacijos nustatyta vos 1 proc., kitose – 60 ar net 70 proc.

Didžiausias procentas netvarkingų krosnių ir netvarkingos elektros instaliacijos nustatytas penkiose savivaldybėse: Akmenės, Trakų, Zarasų, Prienų rajonų ir Rietavo savivaldybėje. Jose didžiausias procentas ir socialinės rizikos šeimų, todėl, ir pasibaigus akcijai, joms ir bus skiriama daugiausia dėmesio.

Daugiau informacijos:

Sonata Kukienė
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM
Visuomenės informavimo ir analizės skyrius
Tel. (8 5) 271 6832, el. paštas sonata.kukiene@vpgt.ltAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus