2017-06-27; 15:00 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12460458
Šiandien apsilankė: 2396
Dabar naršo: 58Pranešimai spaudai
„Sūduviečio“ dainos skambėjo Bergiš Gladbache

Marijampolės vyrų ansamblis „Sūduvietis“ ir savivaldybės administracijos atstovai susigiminiavusio Bergiš Gladbacho miesto kvietimu viešėjo Vokietijoje.

Visos marijampoliečių viešnagės Vokietijoje dienos buvo gausios renginių. Vyrų ansamblis „Sūduvietis“ Bergiš Gladbacho mieste surengė du koncertus. Koncertai, nuskambėję Gnaden bažnyčioje ir Albertus Magnus gimnazijoje, su kuria draugauja Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija, sulaukė šilto partneriško miesto bendruomenės priėmimo ir daug padėkos žodžių. Delegacija taip pat susipažino su Bergiš Gladbacho kultūriniu paveldu, lankėsi meno galerijoje, popieriaus muziejuje, kuriame pristatoma ilgą laiką buvusi svarbiausia miesto pramonės šaka, aplankė greta įsikūrusį istoriniu paveldu turtingą Kelno (vok. Köln) miestą bei nuostabiąją Kelno katedrą.

Marijampolės savivaldybės delegaciją Bergiš Gladbacho miesto Rotušėje priėmė ir pasveikino mero pavaduotojas Josef Wilnecker.

„Bergiš Gladbacho miestas labai vertina savo partnerius užsienyje. Miestų tarpusavio ryšiai šiuo metu yra ypatingai svarbūs kuriant įvairiapusį bendradarbiavimą. Jis sudaro miestams galimybę įvairiems susitikimams ir projektams bei Europos kultūros įvairovės pažinčiai. Didžiuojamės 2016 gruodžio mėnesį Marijampolėje vykusiais dr. Roman Salyutov ir simfoninio orkestro muzikantų iš Bergiš Gladbacho koncertais. „Sūduviečio“ kolektyvas bus geras ambasadorius draugystei tarp Lietuvos ir Vokietijos bei mūsų susigiminiavusių miestų Bergiš Gladbache“, - sveikindamas delegaciją kalbėjo J. Wilnecker.

Marijampolės savivaldybės delegacijos vadovas, administracijos direktorius, „Sūduviečio“ dainininkas Sigitas Valančius priėmimo rotušėje metu padėkojo už pakvietimą apsilankyti Bergiš Gladbache ir pasidžiaugė gražia besitęsiančia miestų draugyste bei naujais  muzikiniais bendrystės saitais.

„Džiaugiamės, kad „Sūduviečio“ kolektyvas turi puikią galimybę pristatyti savo koncertinę programą susigiminiavusiame mieste. Galima nemokėti kalbos, bet nuoširdžiai galime suprasti vieni kitus klausantis muzikos. Ji suartina žmones, todėl esame laimingi, galėdami šiandien dalintis ir dovanoti savo širdžių muziką. Tikime, kad šis koncertas artimiau sujungs mūsų miestus ir žmones, kurių draugystė tęsiasi beveik trys dešimtmečius“, - dėkodamas už pakvietimą sakė S. Valančius.

Koncerte Gnaden bažnyčioje marijampoliečius aplankė buvęs Bergiš Gladbacho miesto vadovas Otto Fell, kuris 1989 pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Marijampole ir skatino susigiminiavusių miestų draugystę. Marijampolės savivaldybės delegacijos vadovui S. Valančiui jis padovanojo savo prisiminimų knygą, kurioje užfiksuotas bendradarbiavimo sutarties su Marijampole pasirašymas bei atsiminimai apie draugystės pradžią.

Marijampolės delegaciją vizito metu globojo Bergiš Gladbacho miesto tarybos narys, darbo grupės „Marijampolė“ vadovas Rolf-Dieter Schacht ir narė Ingrid Koshofer, kurie aktyviai prisideda prie miestų draugystės, projektinių veiklų plėtojimo bei bendradarbiavimo stiprinimo.

Ilgametės Marijampolės ir Bergiš Gladbacho miestų draugystės formos per beveik tris dešimtmečius besitęsiančios bičiulystės buvo labai įvairios. Šio delegacijos vizito metu taip pat numatyta ir naujų konkrečių planų dėl bendradarbiavimo puoselėjimo ir plėtojimo.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Viešųjų ryšių tarnyba

D. Micutienės nuotraukosAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus