2017-09-20; 12:13 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13166229
Šiandien apsilankė: 4101
Dabar naršo: 163Pranešimai spaudai
Su mokyklų vadovais – apie būsimą biudžetą ir kovą su patyčiomis

Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys sausio 23 d. savivaldybės administracijos posėdžių salėje susitiko su savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų vadovais ir aptarė būsimo biudžeto gaires, finansinę drausmę, patyčių ir smurto prevencijos programų vykdymą. Pasitarime dalyvavo mero pavaduotojai Irena Lunskienė ir Povilas Isoda, administracijos direktorius Sigitas Valančius, Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Vygantas Dilys, Švietimo skyriaus vedėja Asta Vaznienė ir kiti.

Meras teigė suprantantis, kaip visus domina formuojamas naujų metų biudžetas, kaip svarbu kuo geriau paskirstyti lėšas, kurių visad trūksta. Mokyklos finansuojamos iš valstybės biudžeto kaip tikslinė dotacija pagal mokinio krepšelio metodiką, o savivaldybė privalo pasirūpinti pinigais vadinamai aplinkai. Nuo naujų mokslo metų apie jokį papildomą mokinio krepšelio finansavimą iš savivaldybės negali būti nė kalbos, sakė V. Brazys. Jis neslėpė, kad dar turima mokyklų, kurios neišsiverčia iš mokinio krepšelio lėšų. Klasių komplektus mokyklų vadovai turi suformuoti tinkamai. Anot mero, šiemet finansavimas švietimui bus tik nežymiai didesnis, tad kvietė gyventi taupiai. Taip pat meras akcentavo, kad renovuotose mokyklose akivaizdžiai pagerėjo sąlygos, bet dar per anksti sakyti, kurios mokyklos turės galimybes būti įtrauktos į atnaujinimo projektus šiemet. Žinoma tik, kad Jono Totoraičio progimnazijos laukia dideli naujų edukacinių erdvių įkūrimo darbai.

Savivaldybės vadovas prašė vadovų būti dėmesingiems, dėmesingiau vykdyti turimas patyčių ir smurto prevencijos programas, informuoti savivaldybės vadovus nedelsiant apie visus galimo smurto ar patyčių atvejus mokyklose. „Negalvokime, kad praslysime. Apie rankos pakėlimą negali būti nė kalbos. Reikia ieškoti kitų būdų susitarti, daugiau dirbti su mokinių tėvais“, - sakė jis.

Sūduvos gimnazijos direktorius Alvydas Zdanys teigė, kad kiekviena švietimo įstaiga turi savo sistemą, kaip išgyvendinti patyčias. Anot jo, dabartinė televizija, internetas tikrai daro „meškos paslaugą“. „Tik ilgalaikis sisteminis darbas gali duoti rezultatų“, - įsitikinęs ilgametis gimnazijos vadovas.

Rygiškių Jono gimnazijos direktorius Vilhelmas Petkevičius pasakojo apie gimnazijoje vykdomą pirmokų adaptacijos stebėseną, rūpinimąsi ne tik fizine, bet ir psichosocialine aplinka.

Jono Totoraičio progimnazija yra įsteigusi klubą „Pozityvi tėvystė“, kuriame psichologas dirba su tėvais – yra sudarytos net trys tėvų grupės. „Jei tėvai nenaudotų smurto, vaikai to neatsineštų į mokyklą“, - dėstė progimnazijos direktorė Renata Zdanė. Be to progimnazijoje veikia pailginto darbo grupė, kurią lanko apie šimtas mokinių. Direktorės įsitikinimu, kryptingas mokinių užimtumas taip pat sulaiko nuo patyčių ir smurto.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijoje įgyvendinama speciali patyčių prevencijos programa, kurios tikslas – išmokyti visą mokyklos personalą atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti.

Viešųjų ryšių tarnyba

Savivaldybės administracijos nuotraukos

 Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus