2017-09-25; 14:38 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13215679
Šiandien apsilankė: 7225
Dabar naršo: 377Pranešimai spaudai
Šeštadienio vakarą Marijampolėje valandą karaliavo tamsa

Šeštadienio vakarą Marijampolės miesto centrinė dalis valandą skendėjo tamsoje ir tai tikrai nebuvo elektros tiekimo gedimas. Marijampolės savivaldybės administracija prisidėjo prie globalios akcijos „Žemės valanda“, kuri vyko kovo 25 d. 20.30 val. vietos laiku, kai daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje vienai valandai išjungė šviesas, taip leisdami planetai bent 60 minučių atsikvėpti. Atkreipiant dėmesį į globalias planetos problemas vienai valandai buvo išjungtas Kęstučio g., P. Butlerienės g., Ūkininkų g., Vytauto ir Poezijos parkų, Kauno g. nuo J. Dailidės iki Kauno g. Nr. 31, dalies Bažnyčios g., Vytauto g. nuo P. Armino iki Laisvės g., Laisvės g., Vasario 16-osios g., Lietuvininkų g., P. Vaičaičio g. nuo Vytauto g. iki V. Kudirkos g., V. Kudirkos g. nuo Dariaus ir Girėno g. iki P. Vaičaičio g., Kaštonų g., dalies Gėlių g., Žemaitės g., Sodžiaus g.ir Mindaugo g., P. Kriaučiūno g. gatvių apšvietimas ir teritorijos aplink Marijampolės Rygiškių Jono gimnaziją apšvietimas.

Kviesdama prisijungti prie pasaulinės klimato kaitą stabdančios akcijos Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja, atliekanti mero pareigas, Irena Lunskienė sakė: „Žmonija savo veikla „įkaitino“ planetą ir šis beatodairiškas procesas ilgainiui vestų į pražūtį. Mes esame protingos ir atsakingos būtybės, todėl turime neatidėlioti ir naudoti visus būdus, kaip situaciją sušvelninti ir suvaldyti. „Žemės valanda“ yra vienas pirmųjų ir visoje planetoje išgirstų pagalbos šauksmų. Tai yra tik akcija, bet verčianti visus susimąstyti apie atsakingą vartojimą. Tai tik pradžia ilgo ir nuoseklaus kelio į gamtos resursų išsaugojimą ir gamtos švarą. Mes dėkingi akcijos „Žemės valanda“ sumanytojams ir organizatoriams už atkreiptą dėmesį į nualintos žemės skaudulius. Mes, Marijampolės savivaldybės gyventojai, prisidedame prie akcijos. Turėdami gražiai ir moderniai apšviestą Marijampolės miesto centrą, mes išjungsime valandai gatvių ir skverų apšvietimą, kad visi susimąstytume ir po to dar labiau vertintume tai, ką turime“.

Žemės valanda prasidėjo 2007 m. Sidnėjuje, kai pirmą kartą 2,2 milijonai žmonių išjungė šviesą, taip pasisakydami prieš klimato kaitą. Vėliau šis aplinkos apsaugai skirtas judėjimas tapo reguliarus ir išplito daugelyje šalių. Marijampolės miestas į šį judėjimą įsijungė prieš kelerius metus.

Viešųjų ryšių tarnyba

Nuotrauka iš administracijos archyvoAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus