2017-06-25; 20:18 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12447396
Šiandien apsilankė: 2993
Dabar naršo: 33Pranešimai spaudai
Sėkmingai pratęsta pėsčiųjų ir dviračių takų trasa
             


SĖKMINGAI PRATĘSTA PĖSČIŲJŲ IR DVIRAČIŲ TAKŲ TRASA

Vis daugiau iš mūsų nušvitus pirmajai saulei prisimename per žiemą pamirštą dviratį ir svajojame lėkti su vėju. Žinoma, maloniai kelionei dviračiu reikalingi tam pritaikyti takai. Dar visai neseniai marijampoliečiai mėgavosi dviračių takais rekonstruotame Poezijos parke, bet malonumas baigdavosi čia pat, ties parko riba. Teritorija pačiame miesto centre, tarp Poezijos parko ir Bažnyčios gatvės, buvo nesutvarkyta, tamsi ir nejauki.

Marijampolės savivaldybės administracijai įgyvendinus projektą „Pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimas nuo Poezijos parko iki Bažnyčios gatvės“ Nr. VP3-1.1-VRM-01-R-42-005, kuris finansuojamas pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ įgyvendinimo priemonę Nr. VP3-1.1-VRM-01-R „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“, ši teritorija sutvarkyta iš pagrindų. Šį pavasarį pėstieji ir dviratininkai jau gali patogiai kelionę per parką tęsti iki pat senosios užtvankos. Atlikus darbus, buvo sujungtos Šešupės pakrantės pėsčiųjų ir dviračių judėjimo trasos. Naudojant kokybiškas, gerai eksploatuojamas medžiagas pratęsta Poezijos parko ir Šešupės pakrantės takų sistema. Teritoriją apšviečia nauji šviestuvai, taupantys elektros energiją. Ši viešoji erdvė papildyta konkrečiai šiai vietovei pritaikytais mažosios architektūros elementais. Iš akmenų suformuoti originalūs ir patogūs laiptai, pastatytos naujos šiukšliadėžės, išdėlioti akmenys, kurie tarnauja į gamtą išsiruošusiems žmonėms kaip suoliukai. Patrauklesnį vaizdą įgavo ir teritorijoje augantys medžiai, o pavasariui įsibėgėjus atsiras naujų želdynų – tam aplinka iki galo pritaikyta.

Projektą parengė UAB „Laimos ir Ginto projektai“ architektai projektuotojai. Vienas iš projekto autorių Gintautas Vieversys sakė, kad projektavimo tikslas buvo labai konkretus – sujungti palei Šešupę esančias Poezijos parko prieigas su Bažnyčios gatve, kad šia teritorija būtų patogu naudotis ir pėstiesiems, ir dviratininkams. Tam tikslui buvo pasirinktos tokios pačios takų dangos, kaip ir Poezijos parke. Projekto statybos darbus atliko UAB „Statybos ritmas“. Kaip teigė šios įmonės gamybos direktorius Raimundas Gurevičius, buvo pasodinta ir naujų medelių, o gražiausiai su parku „susišaukia“ akmeniniai laiptai.

Šiam paupio zonos tvarkymo projektui didžiąją dalį lėšų (85 proc.) lėšų skyrė Europos Regioninės plėtros fondas, po 7,5 proc. finansuojama iš Lietuvos valstybės ir Marijampolės savivaldybės biudžetų.

Sutvarkyta teritorija kuria daug reprezentatyvesnį centrinės miesto dalies ir Poezijos parko tęsinio vaizdą. Be abejonės čia bus patogi miesto gyventojams ir svečiams pasivaikščiojimų ir kelionių dviračiais vieta jaukiame gamtos prieglobstyje šalia upės.

 

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos

 Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus