2017-06-27; 15:35 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
 
 
 
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos
 
 
 

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot


Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12460658
Šiandien apsilankė: 2596
Dabar naršo: 101


Pranešimai spaudai
Šeimų šventėje pagerbtos rūpestingos globėjų šeimos

Marijampolės savivaldybėje gyvuoja sava tradicija paminėti Tarptautinę šeimos dieną katalikiška dvasia. Gegužės 20 d. ji tradiciškai surengta nuostabiame gamtos kampelyje ant Šešupės kranto – Pal. Jurgio Matulaičio tėviškėje Lūginės k. (Šunskų sen.). Šeimų šventė prasidėjo Mišiomis čia pat, Pal. Jurgio Matulaičio koplyčioje. Mišias aukojo rez. kan. prof. teol. dr. Kęstutis Žemaitis, padedantis puoselėti šventės tradiciją jau beveik du dešimtmečius. Jam talkino Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas Andrius Šidlauskas MIC. Kan. K. Žemaitis priminė mokymą apie šeimą popiežiaus Pranciškaus, kuris teigė, kad gyvenant šeimoje svarbiausi yra trys žodžiai – „Ačiū, Prašau ir Atsiprašau“. Kiekviena pora turi išmokti atsakyti į klausimą, ar dėl meilės, meilėje ir iš meilės gyvena?.. Jei išmoktų vartoti kasdien tuos tris žodžius, meilės ir darnos būtų žymiai daugiau.

Susirinkusius dalyvius pasveikino šventės globėja Irena Lunskienė, laikinai einanti Marijampolės savivaldybės mero pareigas. Ji padėkomis ir atminimo dovanomis apdovanojo šeimas, jautriai ir rūpestingai globojančias biologinių tėvų meilės netekusius vaikus. Tarp apdovanotųjų – Inga Čalkienė, Rima Daukšienė, Vincas Krušinskas, Nijolė Misiukevičienė, Laimutė Utkevičienė, Virginija ir Valdas Žakevičiai. Šeimų vardu žodį tarė mama R. Daukšienė.

Į šventę atskubėjo Marijampolės savivaldybės tarybos narys, Lietuvos ūkio viceministras Ramūnas Burokas su šeima, Tarybos narys, Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas. Prisiminimais, kaip buvo pradėtos Šeimų šventės Lūginėje, pasidalijo vienas iš pradininkų buvęs Marijampolės rajono meras, dabar Savivaldybės kontrolierius Juozas Vaičiulis. Vilkaviškio vyskupijos šeimos centro vadovė Lina Braukylienė dalijosi patirtimi apie tai, kaip centre rengiami būsimieji sutuoktiniai, apie tai, kaip sudėtinga pasiryžti globai, nes jos pačios šeima, išauginusi keturis vaikus, mąstė, bet nesiryžo priglausti svetimą vaiką. Apie seniūnijos šeimų sunkumus ir globėjų pasiaukojimą kalbėjo Šunskų seniūnas Rimantas Lekeckas. Jis kvietė visus kurti pasaulį tokį, kad vaikai tiestų rankas į dangų iš laimės, o ne iš nevilties.

Apdovanotosios šeimos buvo pakviestos greta koplyčios vešinčiame ąžuolyne sodinti savo ąžuoliuką – šeimos tvirtybės simbolį. Šventės svečius linksmino „Kotitos junior“ grupė (vadovė Rasa Burinskienė) su jaunaisiais solistais. Renginio pabaigoje visi pakviesti pasivaišinti rėmėjų padengtu stalu. Vaišes padėjo suruošti Mantingos labdaros ir paramos fondas, Marijampolės karšto samariečių bendrija su Želsvos pagrindinės mokyklos jaunaisiais samariečiais.

Šventę surengė Marijampolės savivaldybės administracija kartu su Šv. arkangelo Mykolo parapija, pagelbėjo LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas, Marijampolės laisvalaikio ir užimtumo centras, Socialinės pagalbos centras, Šunskų seniūnija.

Viešųjų ryšių tarnyba

Marijampolės savivaldybės administracijos nuotraukos

 Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
 

PRISIJUNGTI gyventojams
VAIZDO transliacijos
APKLAUSA apie asmenų aptarnavimo kokybę


EISMO TVARKARAŠČIAI
GATVIŲ PAVADINIMŲ IR ADRESŲ SUTEIKIMAS
KAIMO PLĖTROS ŽEMĖTVARKOS PROJEKTAI
VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS PROGRAMA
MARIJAMPOLĖS MIESTO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ 
 
 
 
 
 
   
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus