2017-06-26; 18:27 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12451992
Šiandien apsilankė: 4063
Dabar naršo: 43Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Ryškėja nauji Rygiškių teritorijos kontūrai
 

RYŠKĖJA NAUJI RYGIŠKIŲ TERITORIJOS KONTŪRAI

Marijampolės savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Kompleksinis Rygiškių Jono parko, Kauno g. atkarpos ir teritorijos prie Rygiškių Jono gimnazijos viešųjų erdvių sutvarkymas" Nr. VP3-1.1-VRM-01-R-42-003, finansuojamą pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai" įgyvendinimo priemonę VP3-1.1-VRM-01-R „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra". Marijampoliečiai ir miesto svečiai jau gali matyti akivaizdžius šio projekto rezultatus. Ryškėja teritorijos nauji kontūrai, architektų sumanymai padaryti šią istoriškai svarbią miesto dalį patrauklią, stilistiškai pritaikyti ją prie šalia esančių atnaujinto senamiesčio erdvių. Projektavimo darbus atliko R. Marcinkevičienės projektavimo biuras ir UAB „Laimos ir Ginto projektai“. Projekto vertė yra 10 mln. 490 tūkst. Lt, iš jų – 8 mln. 920 tūkst. Lt yra ES parama.

Viena projektų dalimi atnaujintu Rygiškių Jono gimnazijos parku vietos gyventojai jau naudojasi. Teritoriją projektavę architektai džiaugiasi, kad parkas ir aplink jį supanti erdvė pilna žmonių. „Mūsų numatytos vietos: aktyvaus sporto, treniruoklių zonos, vaikų žaidimo aikštelės, - yra parinktos teisingai, nes jos yra gyvos“, - teigia viena iš projekto autorių architektė Reda Marcinkevičienė. Čia buvo pakeistos stadiono dangos, atnaujintos žiūrovų tribūnos, sutvarkyta likusi parko teritorija.

Statybos darbai intensyviai vyksta ir likusioje projekto erdvėje – baigiamos tvarkyti Rygiškių Jono gimnazijos prieigos. Anot R. Marcinkevičienės, gimnazijos aplinką norėjosi atnaujinti, sumoderninti, tačiau prisilaikant per laiką nusistovėjusių tradicijų. Architektai išsaugojo senąjį taką, kuris veda link pagrindinio senojo gimnazijos pastato įėjimo. Buvo sumanyta sukurti dvi zonas – poilsio ir aktyviąją. Pirmojoje praretinti medžiai, krūmai, atnaujinama veja. Antrojoje, prie gimnazijos įėjimo, kur numatoma aktyvesnė veikla, sukurtos moderniškos formos, suformuoti šiuolaikiški, „su pakilimais“ gazonai.

Jau akį džiugina ir Kauno gatvės atkarpa bei teritorija prie „Spindulio“ kino teatro. „Ši zona prieš tai buvo labai negyva, norėdavome pro ją prabėgti ir nestabtelėti“, - sako architektė R. Marcinkevičienė. Tad projekto autoriai siekė padaryti šią vietą patrauklią, kaip ir kitos sutvarkytos miesto vietos, kad žmonės norėtų ateiti ne tik į teatrą, bet ir stabtelėti čia. Tuo tikslu čia buvo suformuota nedidelė aikštė su suolais prisėsti, bus pasodinta svyrančių medžių, teiksiančių pavėsį, prisodinta į gazonus gėlių. Architektų nuomone, pavyko apjungti šias erdves ir suteikti joms kultūrinę prasmę. Šį aspektą sustiprina ir prie Marijampolės evangelikų liuteronų bažnyčios atsiradęs paminklas Kristijonui Donelaičiui. Šaulių gatvelė tapo kaip jungtis tarp zonų, ne tik prabėgama, kaip anksčiau. Prasiplėtė jauki erdvė ir prie vadinamo „Žiburėlio“ pastato. Čia architektams pavyko išsaugoti du didelius medžius, aplink juos atnaujinta pievelė, ant kurios pavėsyje galės įsitaisyti jaunimas. Projektuotojai tikisi, kad ši miesto erdvė bus mėgiama ir visus trauks ne tik centras ar Poezijos parkas.

Gatvių ir šaligatvių dangos architektų sumanymu atkartoja senamiesčio gatveles. Tai suteikia jaukumo, šviesos ir tiesiog vilioja pasivaikščioti. Kauno gatvę, buvusio senojo Varšuvos trakto dalį, autoriams norėjosi išlaikyti kaip senamiesčio stuburą. Visoje projekto teritorijoje pakeisti vandentiekio, buitinės ir lietaus nuotekynės tinklai, apšvietimo sistema, įrengtos naujos automobilių stovėjimo aikštelės.

Statybos darbus atliekančios UAB „Statybos ritmas“ gamybos direktorius Raimundas Gurevičius tvirtino, kad darbus planuojama užbaigti jau greitai. Liks tik žolę gazonuose pasėti, kai baigsis šalnos ir įšils žemė. „Iki rudens dar turime laiko padaryti viską iki galo gerai“, - optimistiškai nusiteikęs sakė jis.

Viešųjų ryšių tarnyba

A. Baniulaitienės nuotraukos

 Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus