2017-11-23; 15:16 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13723975
Šiandien apsilankė: 6549
Dabar naršo: 114Pranešimai spaudai
Rudens atostogos kitaip!

Penktus metus iš eilės vykstančio projekto „Pažink savivaldą!“ organizatoriai ir šios iniciatyvos partneriai Marijampolės savivaldybės ir administracijos vadovai, 2017 m. spalio 30 - lapkričio 3 dienomis, pakvietė Savivaldybės moksleivius rudens atostogas praleisti kartu.

Laisvos dienos dažną jaunuolį priverčia pasukti galvą, kokia veikla užsiimti! Sumanymas, pirmiausia, kilęs Karoliui Podolskiui, šiuo metu einančiam Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, pasiūlyti Marijampolės savivaldybės 9-12 klasių moksleiviams, Profesinio rengimo centro mokiniams ir Kolegijos studentams mokymosi atostogas praleisti prasmingai, atliekant praktiką Savivaldybės viešojo administravimo institucijose, davė pradžią kasmetiniam tokio projekto organizavimui.

Per praėjusius ketverius projekto įgyvendinimo metus iš viso dalyvavo 46 mokiniai. Šiais metais save išbandyti panoro 9 moksleiviai, besidomintys vietos savivalda, politikų ir valstybės tarnautojų darbu bei siekiantys išbandyti save konkrečioje profesinėje srityje.

Projekto „Pažink savivaldą! 2017“ programos metu mokiniai susipažino su Savivaldybės ir Administracijos vadovais, jų veiklos pobūdžiu, struktūra, valdymo ir darbo organizavimo ypatumais, dalyvavo veiklos posėdžiuose. Žinių apie vietos savivaldą jie įgijo, pasitelkę mobiliąsias programėles komandiniame išmaniajame protų mūšyje „Pažink savivaldą“. Be to, aplankė pavaldžią Savivaldybei įstaigą - Marijampolės kultūros centrą, kurios darbuotojai pristatė 2018 metų Marijampolės kultūros sostinės viziją. Turėta galimybė ne tik stebėti Tarybos posėdį, bet ir patiems sudalyvauti tokio posėdžio simuliacijoje. Didelį įspūdį praktikos dalyviams paliko Savivaldybės merės ir šio projekto globėjos Irenos Lunskienės bei Mero pavaduotojo Povilo Isodos karjeros ir sėkmės istorijos. Abu vadovai linkėjo moksleiviams būti akyviems jaunimo bendruomenės dalyviams, išnaudoti galimybes dalyvaujant įvairių organizacijų siūlomuose projektuose, taip iš anksto kuriant savo asmenybei pridėtinę vertę ateičiai, jos išskirtinumą ir tobulėjimą kitų tarpe, taip pat motyvavo didelėmis pastangomis siekti išsikeltų tikslų.

Projekto „Pažink savivaldą! 2017“ organizatorė Dovilė Burbaitė atkreipė dėmesį į tai, jog šiemet atsirado poreikis į projektą įtraukti jaunesnio amžiaus dalyvius - Marijampolės savivaldybės ugdymo įstaigų 8 klasių moksleivius. „Labai džiaugiamės, jog auga veržli karta, besidominti vietos valdymu, norinti rasti savo kelią nuo jaunų dienų. Tikime, jog ir toliau sėkmingai bendradarbiausime su Savivaldybės institucijomis ir kartu skatinsime jaunimą įsitraukti į miesto valdymą, žadinsime jų pilietiškumą ir savęs atradimo poreikį“.

Atsisveikinant moksleiviams įteiktos Savivaldybės merės padėkos, dovanėlės su miesto simbolika. Toks vadovų ir politikų betarpiškas jaunimo priėmimas, jo išklausymas ir skatinimas išlikti žingeidiems duoda abiems projekto šalims naudą, kartu kuriant atvirą Marijampolės vietos savivaldą.

Parengta pagal organizatorių informaciją
Viešųjų ryšių tarnyba

Odetos Žilinskienės nuotraukos Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus