2017-06-27; 15:31 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
 
 
 
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos
 
 
 

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot


Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12460658
Šiandien apsilankė: 2596
Dabar naršo: 101


Pranešimai spaudai
Pristatyta Pašešupio parko esama būklė

Marijampolės savivaldybės gyventojams ir administracijai, įgyvendinančiai Marijampolės Pašešupio parko kraštovaizdžio tvarkymo projektą, birželio 5 d. pristatyta esama parko būklė. Pašešupio parkas yra vienintelė mieste valstybės saugoma gamtinė teritorija, todėl projekto tikslas yra užtikrinti Marijampolės miesto kryptingą kraštovaizdžio formavimą ir jo ekologinį stabilumą. Projektą rengia specialistai iš VĮ Valstybės žemės fondo Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyriaus. Susitikimo metu buvo aptariami projekto esamos būklės analizės rezultatai, siekiama išsiaiškinti visuomenei svarbius vietovės elementus, lūkesčius, suteikti žinių apie vietovės svarbą ir išskirtinumą, skatinti įsitraukti artimiausių ugdymo įstaigų bendruomenes į kraštovaizdžio formavimo procesą, integruoti į švietimą.

Anot projektą rengiančių specialistų, dėl savalaikio parko priežiūros ir investicijų trūkumo dabartinė parko būklė yra tik patenkinama. Rekreacinė infrastruktūra nuskurdusi, takai prastos būklės, čia trūksta suolų, informacinių rodyklių, kad parko lankymas nebūtų stichiškas. Nepaisant to į Marijampolės miesto gamtinį karkasą patenkantis Pašešupio parkas nepraradęs dendrologinės vertės. Įgyvendinant projektą bus tvarkomi patenkinamos ir nepatenkinamos būklės medžiai, krūmai. Dalis iš jų bus kertama, bet sodinama daugiau kaip dvigubai naujų. Specialistai linkę siūlyti vietinių rūšių lapuočius. Bus tvarkomi paviršiniai vandens telkiniai ir dirbtiniai nepratekantys vandens telkiniai, priekrantės, suplanuota įrengti pėsčiųjų taką, įrengti natūralios gamtos stebėjimo vietas, vadinamas regyklas, sustatyti mažuosius kraštovaizdžio architektūrinius statinius, rodykles ir objektų aprašus. Bendras teritorijos plotas užima beveik 26 ha.

Pirmajame parko projekto viešame pristatyme gyventojai dalyvavo negausiai, tad projektuotojai ir Savivaldybės administracija mielai kviečia visus suinteresuotus asmenis, įstaigas ir organizacijas teikti savo pasiūlymus parko tvarkymo projektui. Pasiūlymų laukiama raštu projekto organizatoriui (kontaktiniai asmenys – Planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Jolita Kavaliauskienė, tel. (8 343) 90 085, el. p. jolita.kavaliauskiene@marijampole.lt, Aplinkos valdymo skyriaus vedėjas Mindaugas Lelešius, tel. (8 343) 90 082, el. p. mindaugas.lelešius@marijampole.lt) arba projekto rengėjui (Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyriaus grupės vadovė Aušra Kitovienė, tel. 8 686 40243, el. p. ausra.kitoviene@vzf.lt, architektė Jūratė Usanova, tel. 8 626 16823, el. p. jurate.usanova@vzf.lt, vyr. specialistė Gerda Kraučiūnė, tel. 8 626 16823 el. p. gerda.krauciune@vzf.lt).

Viešųjų ryšių tarnybaAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
 

PRISIJUNGTI gyventojams
VAIZDO transliacijos
APKLAUSA apie asmenų aptarnavimo kokybę


EISMO TVARKARAŠČIAI
GATVIŲ PAVADINIMŲ IR ADRESŲ SUTEIKIMAS
KAIMO PLĖTROS ŽEMĖTVARKOS PROJEKTAI
VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS PROGRAMA
MARIJAMPOLĖS MIESTO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ 
 
 
 
 
 
   
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus