2017-06-26; 19:03 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12452280
Šiandien apsilankė: 4351
Dabar naršo: 124Pradžia > Civilinė sauga
Civilinės saugos informaciniai pranešimai
Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Prasideda Nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis 2017“

Balandžio 28 – gegužės 7 dienomis Marijampolės savivaldybėje vyks Lietuvos kariuomenės Nacionalinės pratybas „Žaibo kirtis 2017“. Tuo pat metu pratybos vyks ir Vilkaviškio rajone.

Pratybose treniruosis Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinių pajėgų, Greitojo reagavimo pajėgų kariai ir juos remiantys padaliniai. Kartu su Lietuvos kariais šiose pratybose treniruosis Policijos departamento, Viešojo saugumo tarnybos ir antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos atstovai, taip pat savivaldybių atstovai, ligoninių personalas ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovai.

Pagrindinis pratybų „Žaibo kirtis“ tikslas – treniruoti nacionalines pajėgas vykdyti bendras operacijas su Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiais vienetais ir gerinti sąveiką su valstybės civilinėmis institucijomis hibridinių grėsmių atveju. Taip pat siekiama, kad nacionalinės pajėgos būtų pasirengusios nekonvenciniams iššūkiams bei veikti savarankiškai tam tikrą laiką, per kurį krizės atveju atvyktų sąjungininkų parama.

Gegužės 2 - 7 d. Marijampolės gatvėse ir kitose viešose erdvėse bei prieigose bus imituojami įvairaus pobūdžio incidentai, patruliuos kariai, judės karinė technika, sraigtasparniai. Dėl pratybų kai kuriose miestų gatvėse gali būti apribotas eismas, girdimi imitaciniai šūviai. Į juos reaguos Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinės pajėgos ir Greitojo reagavimo pajėgos kartu su Vidaus reikalų ministerijos padaliniais ir kariuomenės remiančiaisiais vienetais.

Vyksiančiose pratybose kartu su Lietuvos kariais treniruosis Policijos departamento, Viešojo saugumo tarnybos ir Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras" pareigūnai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai. Taip pat kartu treniruosis savivaldybių atstovai, ligoninių personalas. Iš viso šiose pratybose dalyvaus apie 3 tūkst. karių, apie 500 pareigūnų ir apie 200 civilinių institucijų darbuotojų. Taip pat bus pašaukta 2 tūkst. rezervo karių. Pratybose kartu dalyvaus apie 130 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.

Trečią kartą rengiamų šio tipo pratybų scenarijus sudarytas taip, kad pratybose būtų galima patikrinti ir įvertinti, kaip greitai ir efektyviai Vidaus reikalų ministerijos institucijos galėtų pasitelkti Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacines ir Greitojo reagavimo pajėgas ir kartu neutralizuoti ginkluotas diversines grupuotes, tuo pačiu apsaugoti civilius gyventojus ir jų turtą.

Pratybų metu bus aktyvuota Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija ir Savivaldybės ekstremaliųjų operacijų centras, organizuojamas gyventojų evakavimo surinkimo punkto darbas.

Balandžio 27 dieną. Marijampolės savivaldybės administracijoje vyko spaudos konferencija, kurios metu buvo pristatytos „Žaibo kirtis 2017“ pratybos.

Spaudos konferencijoje dalyvavo LK Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, Marijampolės savivaldybes administracijos direktorius Sigitas Valančius ir Vilkaviškio rajono savivaldybes administracijos direktorius, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio Bendrosios paramos logistikos bataliono vadas mjr. Julius Gaižauskas.

Spaudos konferencijos įrašą galima peržiūrėti Lietuvos kariuomenės facebook paskyroje: https://www.facebook.com/kariuomene/?fref=ts

Pratybų metu visą parą veiks pasitikėjimo telefonas (8 5) 26 12429

Marijampolės savivaldybės administracija prašo gyventojų supratingumo ir atsiprašo už, gal būt susidarančius, laikinus nepatogumus.

Plačiau apie pratybas: http://bit.ly/2oiahfG

D. Micutienės nuotraukos iš spaudos konferencijos
Marijampolės savivaldybės administracijos
Viešųjų ryšių tarnybaAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus