2017-10-23; 10:59 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13452109
Šiandien apsilankė: 3523
Dabar naršo: 137Pranešimai spaudai
Nauju Kokolos gatvės šaligatviu – į naujus mokslo metus!

Degučių mikrorajono mokiniai į „Saulės“ pradinę mokyklą ir Sūduvos gimnaziją Rugsėjo 1-ąją galės žygiuoti nauju Kokolos gatvės šaligatviu. Nors darbų sutartis baigiasi šių metų gruodžio 10 d., rangovas UAB „Parama“ nelaukė termino pabaigos ir atidavė naudotis marijampoliečiams šaligatvį daug anksčiau.

Kovo mėnesio pradžioje Kokolos gatvės gyvenamųjų namų ir įstaigų bendruomenė atsiliepė į Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojo Povilo Isodos raginimą kreiptis gyventojams į savivaldybę, jei nori tvarkytis šaligatvius ir įvažiavimus į kiemus, ir pateikė prašymą Savivaldybės administracijai. „Šaligatvis jau buvo duobėtas, betonas išdaužytas, neatnaujintas nuo pat gatvės įrengimo. Jau buvo nesaugu einantiems mokiniams, netgi nešti šiukšles į kitą gatvės pusę nebuvo jauku“, - sako šios bendruomenės atstovas Vytautas Šiupšinskas, gyvenantis daugiabutyje Kokolos g. 7. Prašymą pasirašė ir keliolika mokinių tėvų. Jau gegužės mėnesį Savivaldybės administracija pasirašė šaligatvio remonto darbų sutartį. „Nesitikėjome taip greitai išvysti statybininkus ir turėti laukiamą rezultatą. Norime padėkoti savivaldybei gyventojų ir „Saulės“ pradinės mokyklos vardu už darbų spartą ir kokybę“, - neslepia džiaugsmo V. Šiupšinskas. Tiesa, turimos lėšos leido atnaujinti šaligatvį tik vienoje gatvės pusėje, ten, kur yra abi švietimo įstaigos.

Anot Kokolos gatvės atstovo, kai kurie gyventojai reikalavo ir „kalnelio“ greičiui mažinti, bet nuomonės išsiskyrė. Dabar gatvės pradžioje (nuo R. Juknevičiaus g. pusės) stovi kelio ženklas „Gyvenamoji zona“. O tai reiškia, kad eismo dalyviams draudžiama važiuoti didesniu kaip 20 km/h greičiu, stovėti įjungus transporto priemonės variklį, mokyti vairuoti, palikti stovėti didesnės kaip 3,5 t didžiausiosios leidžiamosios masės krovininius automobilius, daugiau kaip 12 sėdimų vietų autobusus, taip pat traktorius, savaeiges mašinas ir jų priekabas. Transporto priemonės vairuotojas, įvažiuodamas į kelią iš gyvenamosios zonos, privalo duoti kelią juo artėjančioms transporto priemonėms. Pėstiesiems leidžiama vaikščioti važiuojamąja dalimi visoje gyvenamojoje zonoje, tačiau jie neturi trukdyti transporto priemonių eismui be reikalo. Gyvenamojoje zonoje pėstieji turi pirmumo teisę prieš transporto priemones. jei visi laikysis kelių eismo taisyklių, gyventojams ir mokiniams čia bus saugu ir patogu.

 

Viešųjų ryšių tarnyba

 

 

Odetos Černauskaitės nuotraukosAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus