2017-04-28; 21:14 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12177828
Šiandien apsilankė: 3728
Dabar naršo: 72Pranešimai spaudai
Marijampoliečiams – apie konkurencijos naudą

Marijampolėje kovo paskutinę dieną vyko antrasis Konkurencijos tarybos seminarų apie konkurenciją ciklo #SuKonkurencijaPoLietuvą renginys, skirtas viešojo ir privataus sektoriaus atstovams. „Mercure“ viešbučio konferencijų salėje surengtas renginys sudomina savivaldybės įmonių atstovus, privačius vežėjus, smulkius verslininkus. Konkurencijos tema domėjosi ir Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda.

Renginio metu savo įžvalgomis apie konkurenciją, valstybės pagalbą, valstybės veiksmus užtikrinant konkurenciją, kartelius viešuosiuose pirkimuose ir reklamą dalijosi tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas, tarybos narė Jolanta Ivanauskienė bei tarybos ekspertai Agnė Adomaitytė, Daumantas Grikinis, Jūratė Mikelaitytė ir Milda Kankevičiūtė. „Konkurencijos problemos aktualios ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir regionuose, tad diskusija su viešojo administravimo subjektais ir verslu – tai puiki galimybė atvirai kalbėti apie konkurenciją, jos teikiamą naudą ir būdus galimiems konkurencijos ribojimams išvengti”, – renginio metu sakė Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas. Jo įsitikinimu, konkurencija visada turi nešti naudą vartotojui, nes garantuoja mažesnes kainas, didesnį pasirinkimą, geresnę kokybę ir inovacijas. Kaip puikius pavyzdžius jis pateikė pigių skrydžių bendrovių atsiradimą, kritusias kainas ir įvairovę telekomunikacijų sektoriuje, prekybos tinklo „Lidl“ atėjimą į Lietuvą, kuris, taikydamas naują rinkodarą, „suardė ramybę ir neleidžia užmigti“. Tiesa, „mūsų tikėjimas konkurencija dar nėra labai gilus“, pripažino tarybos vadovas, nes daugelis dar prisimename laiką, kai reikėjo „gauti“, o ne „pirkti“. Tarybos narė Jolanta pripažino, kad kartais monopolijos yra pateisinamos, nes gali pagaminti pigiau. Galimos natūralios monopolijos o vandens, šilumos energijos tiekimo, saugumo užtikrinimo, sveikatos, patentų apsaugos srityse.

Specialistai pripažino, kad jų darbas yra nelengvas, mat tenka dirbti su stambiomis įmonėmis, Vyriausybe. Tyrimus pradeda, kai gauna skundus, kartais – analizuojant rinkas savo iniciatyva. Kartelinio susitarimo tarp konkurentų dalyviai kartais patys prisipažįsta, kai išeina iš susitarimo. Tad pavojus būti atskleistam visada yra, o baudos nustačius konkurencijos pažeidimus yra negailestingos.

Seminare dalyvavęs mero pavaduotojas P. Isoda įvertino tarybos darbuotojų profesionalumą ir nusiteikimą, sakydamas, kad tai yra „viena geriausiai dirbančių šalies viešųjų įstaigų“.

Konkurencijos tarybos ekspertai savo žiniomis dalysis ir kituose šalies miestuose – Alytuje, Panevėžyje, Utenoje, Tauragėje, Šiauliuose, Telšiuose, Klaipėdoje ir Vilniuje. Seminarai finansuojami Europos Sąjungos techninės paramos ir Konkurencijos tarybos lėšomis.

Viešųjų ryšių tarnyba

Parengta pagal organizatorių informaciją

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukosAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus