2017-12-11; 15:27 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13882335
Šiandien apsilankė: 6149
Dabar naršo: 89Pranešimai spaudai
Marijampoliečiai sekė K. Donelaičio ir H. Manto pėdomis

Liepos 24–25 dienomis grupė Marijampolės Kristijono Donelaičio draugijos narių lankėsi Karaliaučiaus krašte. Draugijos pirmininkės V. Mickuvienės dėka keliauninkams pasitaikė puiki galimybė patyrinėti šį kraštą. Pirmasis sustojimas – Stalupėnai. Marijampoliečių grupė užsuko į K. Donelaičio vardu pavadintą biblioteką. Čia dirbančios moterys nuoširdžiai papasakojo apie poeto žingsnius šiame miestelyje. Vėliau susitiko su vietos Kultūros skyriaus vedėja I. Opriško, kuri pakartojo savo kvietimą kokiam nors Marijampolės kolektyvui apsilankyti jų miesto šventėje rugsėjo pradžioje ir kartu aplankyti Poeto memorialą. Toliau kelionė vedė į Tolminkiemį, kur marijampoliečiai trumpam prisilietė prie K. Donelaičio gyvenimo ritmo, dar kartą bandė suvokti, kur slypi šio žmogaus didybė. „Aš pati šiame krašte lankiausi gal prieš  tris dešimtmečius, tad buvo labai įdomu pajusti, kuo gi kvėpuoja  K. Donelaičio žemė šiomis dienomis“, - įspūdžiais dalijasi Marijonų gimnazijos mokytoja Rima  Dragūnevičienė.

Už 8 km įdomus savo istorine praeitimi Romintos kaimas, rusiškai neveltui pavadintas Krasnolesje (gražus miškas). Jame dirba Aleksejus Sokolovas. Važiuodami pas jį į svečius, keliauninkai stabtelėjo prie Romintos girioje per tuo pačiu vardu pavadintos upės stūksančio gelžbetoninio 30 m. aukščio tilto, kuris sužavėjo savo dydžiu. Tai Vokietijos praeities didybės simbolis, geležinkelio linijos reliktas. Vėliau marijampoliečius pasitiko Vištyčio etno-istorijos muziejaus vadovas ir įvairių edukacinių programų įkvėpėjas Aleksejus. Jis sužavėjo savo pasakojimu, kuris spinduliavo meile pasirinktam darbui. Mokėjimas prakalbinti akmenį visiems paliko stiprų įspūdį.

Išvyka nebuvo vien pažintinė. Lazdynėliuose, K. Donelaičio gimtinėje, pirmiausia atvykėliai sutvarkė aplinką prie paminklinio akmens. Toliau istorijos didybės pėdsakų ieškojo Insterburgo (Įsručio) pilyje. Dabar pilies griuvėsiuose, pačiame miesto centre, veikia istorijos ir menų centras, vyksta meno plenerai, inscenizuojami viduramžių pilių festivaliai ir, svarbiausia, daug dėmesio skiriama vaikams ir jaunimui.

Vykdami į nakvynės vietą Karaliaučiuje grupės nariai būtinai turėjo sustoti  prie Herkaus Manto žuvimo vietos - tai taip pat buvo vienas iš jų kelionės tikslų. Narkyčiai (Meždurečje) - mažas kaimelis prie federalinio kelio. Laipteliai veda į aukštumėlę, kur marijampoliečiai, vadovaujami V. Gaulios, pastatė prūsų vadui paminklą, varinę į tris dalis padalintą žalčio figūrą, kuri, deja, dėl politinių sąlygų labai trumpai tepabuvo (džiugu, kad nors aplinka nušienaujama). Jau vakarėjant čia, kaip kiekvieną kartą, svečiai paliko apsilankymo pėdsakus - sutvarkytą teritoriją ir uždegtas žvakeles, mintimis persikėlę į tuos laikus, kai Herkus Mantas buvo žymiausias prūsų karo vadas. Antroji diena buvo skirta Karaliaučiui. Čia žavėjo gotikinė katedra, apsilankyta vokiečių filosofo I. Kanto muziejuje, grožėtasi senamiesčiu, ieškota lietuviškos dvasios ženklų. Aplankę Krantą (Zelenogradską), jaukų senovinį kurortą, pasivaikščioję promenada, išsimaudę Baltijoje, Sūduvos krašto sūnūs ir dukros pasuko Lietuvon.

 

Tekstas parengtas pagal Marijampolės Kristijono Donelaičio draugijos informaciją
Rimos  Dragūnevičienės nuotraukos

 

       


Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus