2017-09-20; 12:12 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13166229
Šiandien apsilankė: 4101
Dabar naršo: 163Pranešimai spaudai
Marijampoliečiai rašė Nacionalinį diktantą

Marijampoliečiai, kaip ir visi šalies gimtosios kalbos patriotai, šį penktadienį nuo 10 val. ryto rašė Nacionalinį diktantą. Jau 10-ąjį tradicinį diktantą šiemet sumanyta rengti penktadienį, ne šeštadienį, kaip buvo įprastai, ir tai, tikėtina, sutrukdė kai kuriems dirbantiesiems prisijungti prie šios gražios akcijos. Nepaisant to ir pabjurusio oro, Marijampolės savivaldybės tarybos salėje rašyti diktanto susirinko 27 dalyviai. Tarp jų buvo galima sutikti ir tikrus Nacionalinio diktanto entuziastus, kurie savo raštingumo žinias yra linkę pasitikrinti kasmet. Tai gydytojas Vaclovas Greičius, Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Zakaravičienė, teisininkas Aivaras Naujalis ir kiti. Diktanto nepraleido ir aktyvus dalyvis Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda. Šiemet savo jėgas išbandė ir mero padėjėjas, buvęs Seimo narys Albinas Mitrulevičius, policijos, prokuratūros, visuomenės sveikatos biuro atstovai. Kiti marijampoliečiai rinkosi diktantą rašyti namuose, darbo vietoje, mokiniai – mokykloje.

Šiemet teko rašyti diktoriaus Marijaus Žiedo diktuojamą Alvydo Šlepiko kūrinį „Bedugnė“, kuriame pasitaikė žodžių su nosine raide šaknyje, priebalsių asimiliacijos atvejų, tiesioginės kalbos ir kitų įmantrybių. Į finalą bus atrenkami tik geriausi atsisiųsti darbai – mokytojų komisija darbus tikrins tik iki 5–6 klaidos. Todėl parašius buvo siūloma pasilikti savo teksto kopiją ir pasitikrinti, kaip sekėsi, savarankiškai. Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.

Nacionalinio diktanto Marijampolėje organizavimą pirmą kartą koordinavo naujoji Savivaldybės kalbos tvarkytoja Zina Eklerienė, pradėjusi eiti šias pareigas pernai metų pabaigoje. Drąsindama susirinkusius į diktantą marijampoliečius ji sakė: „Tai ne egzaminas, tai diktantas, kur galite savo pasitikrinti. O gyvenimas be klaidų būtų prėskas, tad nereikia taip bijoti vienos kitos klaidelės“. Žinoma, ji palinkėjo visiems didžiausios sėkmės.

Diktanto tekstas bus skelbimas www.diktantas.lt, www.vlkk.lt vasario 27 d. Finalas numatytas balandžio mėnesį. Diktantą organizavo VšĮ Pilietinės minties institutas. Pagrindinis organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Itin aktualu išsaugoti taisyklingą gimtąją kalbą užsienio lietuvių bendruomenėse. Nacionalinio diktanto konkurse, deja, negali dalyvauti lituanistai.

Nacionalinis diktantas nėra unikalus sumanymas, juos rengia prancūzai, olandai.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukosAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus