2017-10-23; 10:57 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13452109
Šiandien apsilankė: 3523
Dabar naršo: 137Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Marijampolės smulkieji verslininkai galės gauti paramą naujomis formomis

Marijampolės savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo komisija nutarė atnaujinti Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo fondo nuostatus. Savivaldybės taryba liepos pabaigoje patvirtino atnaujintų nuostatų redakciją. Atsisakyta tų paramos formų, kurios iki šiol buvo neaktualios vietos smulkiems ir vidutiniams verslininkams - joks SVV subjektas niekada neprašė tokiu būdu paremti. Bet tai nereiškia, kad paramos verslui galimybės „susitraukė“. Nuostatuose įvestos naujos paramos formos, kuriomis galės pasinaudoti labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės.

Pagal komisijos siūlymus iš paramos nuostatų pašalintas prekės ženklo registravimo ir gaminių pavyzdžių sertifikavimo išlaidų, mokslo tiriamųjų darbų, laboratorinių matavimų ir tyrimų išlaidų dalinis padengimas. Nustatytas apribojimas paramai pagal paramos formą „verslo planų, paraiškų finansinei paramai iš ES ir kitų fondų gauti parengimo išlaidų dalinis padengimas“. Išlaidos bus padengiamos tik tada, kai verslininkas įrodys, jog tais pačiais kalendoriniais metais pagal parengtą verslo planą ir/ar paraišką gavo paskolą ar finansinę paramą.

Anot savivaldybės mero pavaduotojo ir šios komisijos pirmininko Povilo Isodos, rengiant naujus nuostatus buvo atsižvelgta į verslininkų apklausą, kurią atliko VšĮ „Versli Lietuva“. Nuostatuose atsirado naujos remiamos priemonės, tokios kaip patalpų nuomos kompensavimas, įrangos įsigijimo išlaidų kompensavimas ir kt. „Norime, kad savivaldybės skiriama parama atitiktų verslo lūkesčius ir būtų remiamos tos sritys ir veiklos, kurios daugiausia prisidėtų prie smulkaus ir vidutinio verslo plėtros“, - įsitikinęs komisijos pirmininkas.

Reikia tik priminti, kad toli gražu ne visos verslo rūšys skatinamos. Neremiama jokia prekyba ir tokios specifinės veiklos, kaip medžioklės paslaugos, tabako gaminių gamyba ar azartinių žaidimų, lažybų organizavimas bei kt. Vienu metu verslininkas gali tikėtis ne daugiau kaip trijų paramos formų, o bendras fondo vienkartinės paramos dydis negali viršyti 1200 eurų. Paramos galima prašyti ne kasmet, tik kas trejus metus.

 

Viešųjų ryšių tarnybaAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus