Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Marijampolės savivaldybė kartu su Suvalkų valsčiumi pradeda įgyvendinti Europos sąjungos regioninės plėtros fondo Interreg Lietuva – Polska projektą

Marijampolės savivaldybė kartu su Suvalkų valsčiumi (Suwalki Gmina) pradeda įgyvendinti Europos sąjungos regioninės plėtros fondo Interreg Lietuva – Polska  projektą LT-PL-2S-169 „Pamiršta praeitis – kultūros ir tradicijų takais Lietuvos – Lenkijos pasienyje“.

Pagrindinis projekto tikslas – sustiprinti tvarų gamtinio ir kultūrinio paveldo naudojimą turizmui bendradarbiavimo per sieną teritorijoje.

Projektą rengti paskatino Marijampolės miesto ir Suvalkų valsčiaus draugystė, kuri tęsiąsi nuo 2004 metų, pasirašius bendradarbiavimo sutartį. Tiek marijampoliečiai, tiek Suvalkų krašto gyventojai dažnai lankosi kaimyniniuose miestuose, tačiau retai tikslingai atvyksta turistiniais tikslais. Todėl siekiant skatinti pažintines keliones, projekte numatyta sužymėti svarbiausius šių miestų traukos objektus ir sukurti bendrą kultūrinio turizmo maršrutą, kuris padėtų juos pažinti bei atrasti atvykstantiems turistams. Marijampolėje bus sužymėti 14 objektų, įrengiant prie jų informacinius stendus su trumpu aprašymu. Kad stendai būtų interaktyvūs ir įdomūs turistams, bus sukurti audiogidai susieti su paženklintais objektais. Audiogidų turinys bus įgarsintas lietuvių ir lenkų kalbomis. Siekiant užtikrinti turistams tikslingą naudojimąsi audiogidais susipažįstant su lankytinais objektais, bus parengti ir išleisti informaciniai lankstinukai su reikalinga informacija.

Šiuo projektu taip pat norima paskatinti turizmo verslo bendruomenę aktyviai dalyvauti reklamuojant savo miestą, lankytinus objektus, turizmo paslaugas ir produktus. Todėl projekte yra numatyti mokymai - konferencija turizmo verslo atstovams. Mokymų metu bus galima daugiau sužinoti apie pasienio gyventojų keliavimo įpročius, jų lūkesčius, abiejų vietovių turistinį potencialą, bus kalbama apie tai, kaip nauji turizmo maršrutai gali tikslingai įtakoti kultūros turizmo išteklių pažinimą ir turizmo vystymo galimybes.

Bendra projekto vertė 49 993,95 Eur, iš kurių 24 978,00 Eur skirta Marijampolės savivaldybei projekto veikloms įgyvendinti. ES finansuoja 85 proc. tinkamų su projektu susijusių išlaidų.

Projekto „Pamiršta praeitis – kultūros ir tradicijų takais Lietuvos – Lenkijos pasienyje“ įgyvendinimas turėtų prisidėti prie pažintinio kultūrinio turizmo skatinimo šiame pasienio regione, bei tolimesnio Marijampolės savivaldybės ir Suvalkų valsčiaus bendradarbiavimo vystymosi.

Marijampolės savivaldybės administracija

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra