2017-09-20; 12:14 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13166229
Šiandien apsilankė: 4101
Dabar naršo: 163Pranešimai spaudai
Marijampolės regiono plėtros tarybos posėdyje aptartos regiono plėtros kryptys

Sausio 19 d. vyko Marijampolės regiono plėtros tarybos (toliau – Taryba) posėdis. Posėdyje dalyvavo ir kartu su tarybos nariais regionui aktualius klausimus aptarė LR Seimo narys Dainius Gaižauskas, Vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys ir Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos departamento patarėjas Andrius Valickas. Posėdžiui pirmininkavo Tarybos pirmininkas Metas Ražinskas. Posėdyje buvo svarstomi 3 klausimai, priimti 2 sprendimai.

Vienas iš tarybos nariams šiuo metu aktualių ir iškeltų klausimų, kurį posėdžio metu pristatė Kazlų Rūdos savivaldybės meras Vytautas Kanevičius, tai - savivaldybių kreipimasis dėl siūlomos valstybinių miškų valdymo reformos,  numatomų neigiamų jos padarinių savivaldybėms ir regioninei politikai. V. Kanevičius paaiškino, kad LR Seimo pavasario sesijai ruošiama valstybinių miškų valdymo pertvarka, naikinant esamas urėdijas ir steigiant vieną centralizuotą įmonę. Jis atkreipė dėmesį į valstybiniame miškų sektoriuje siūlomą vykdyti reformą, prieštaraujančią decentralizacijos ir regioninės politikos principams, galinčią pakenkti ne tik valstybiniams miškams, bet ir savivaldybių, jose gyvenančių miškų ūkio specialistų, smulkiųjų medienos perdirbėjų bei visuomenės interesams. Kazlų Rūdos savivaldybės meras Vytautas Kanevičius akcentavo, kad ypač skaudžius reformų padarinius pajus urėdijas turinčios mažosios savivaldybės, kuriose neišvystyta pramonė, funkcionuoja tik biudžetinis, švietimo, kultūros ir paslaugų sektorius. Jose miškų urėdijos yra vienos iš pagrindinių vietos biudžetą papildančių, gyventojų užimtumą bei socialines garantijas užtikrinančių įmonių.

Siekiant išsaugoti esamų ir pelningai dirbančių valstybės įmonių miškų urėdijų savarankiškumą, materialinę techninę bazę, dešimtmečiais sukauptą turtą ir darbo kolektyvus, Taryba nepritarė siūlomai valstybinių miškų valdymo pertvarkai steigiant vieną centralizuotą įmonę ir posėdžio metu vienbalsiai Tarybos nariai nutarė kreiptis į Lietuvos Respublikos Seimo pirmininką Viktorą Pranskietį, Lietuvos Respublikos ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, Lietuvos Respublikos aplinkos ministrą Kęstutį Navicką, Lietuvos Respublikos Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininką Kęstutį Mažeiką ir Lietuvos Savivaldybių asociacijos prezidentą Ričardą Malinauską dėl siūlomos valstybinių miškų valdymo reformos. Posėdyje dalyvavęs LR Seimo narys D. Gaižauskas teigė, kad rūpimi klausimai dėl siūlomos valstybinių miškų valdymo reformos gali būti detaliai aptarti regione, pasikvietus aplinkos ministrą Kęstutį Navicką ir Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininką Kęstutį Mažeiką. Tarybos nariai, atsižvelgdami į pasiūlymą, planuoja šį klausimą kartu su kompetentingais atstovais aptarti sekančio Tarybos posėdžio metu, kuris planuojamas vasario mėnesį.

Regioninės plėtros kryptis posėdžio metu pristatė Vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys. Siekdamas užmegzti dialogą tarp regionų ir spręsti čia kylančias problemas, jis teigė, susitiksiantis su visomis regionų plėtros tarybomis. Viceministras akcentavo, kad ateityje nacionalinis lėšų planavimas turėtų vykti atsižvelgiant į regioninį planavimą, stiprinant regionų vaidmenį, skatinant jų specializaciją, identifikuojant regiono stipriąsias puses, kad būtų kryptingai panaudojamos lėšos. Pabrėžė ir tai, kad turi būti aktyvinamas visuomenės dalyvavimas svarstant regionui rūpimus klausimus.

Posėdyje taip pat buvo svarstytas klausimas dėl atstovų delegavimo į Marijampolės regiono integruotos teritorijų vystymo programos įgyvendinimo koordinavimo darbo grupę. Ankstesniu tarybos sprendimu į šią komisiją buvo deleguoti Tautvydas Šukys ir Antanas Burinskas. Pasikeitus Marijampolės regiono plėtros tarybos sudėčiai, vietoj Tarybos nario A. Burinsko, Tarybos nariai vienbalsiai į Marijampolės regiono integruotos teritorijų vystymo programos įgyvendinimo koordinavimo darbo grupę delegavo Kalvarijos savivaldybės mero pavaduotoją Kęstutį Bagdanavičių.

Kristina Jakavonienė
Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos
Marijampolės apskrities skyriaus vyr. specialistė Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus