2018-02-21; 13:34 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 14425433
Šiandien apsilankė: 3533
Dabar naršo: 133 
 
Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Marijampolės mieste plečiami traukos centrai

                     

 

Lietuvos miestai Europos ir pasaulio kontekste yra vertinami dėl humaniško mastelio, išvystytos infrastruktūros, žaliųjų erdvių ir kultūros paveldo. Tokio darnaus vystymosi siekia ir Marijampolė. Iš praeito ES paramos etapo sėkmingai susitvarkius miesto centrą šį mėnesį pradėti rekonstrukcijos darbai tolimesnėse nuo centro Marijampolės erdvėse. Į atnaujinimo darbų epicentrą patenka teritorijos prie miesto centrinės turgavietės ir Vytauto, P. Armino, Aušros, V. Kudirkos ir Mindaugo gatvių. Neseniai išpjauti seni nevertingi medžiai ir krūmynai Vytauto gatvėje, bet tai tik pradžia – laukia suplanuoti kiti stambūs išvardytų miesto viešųjų erdvių atnaujinimo darbai, sudarant čia palankias sąlygas ūkinės veiklos įvairovei ir investicijų pritraukimui.

Marijampolės savivaldybės administracijai įgyvendinant projektą „Kompleksinis Marijampolės miesto teritorijos prie Vytauto, P. Armino, Aušros, V. Kudirkos ir Mindaugo gatvių viešųjų erdvių sutvarkymas" bus atnaujinamos P. Armino ir V. Kudirkos gatvių dangos, minėtose teritorijose esančių daugiabučių gyvenamųjų namų rajonų aikštelių, įvažiavimų dangos, rekonstruojami Vytauto, P. Armino, Vytenio, P. Vaičaičio, V. Kudirkos gatvių šaligatviai, įrengiamos automobilių stovėjimo vietos Varpo g. prie senųjų miesto kapinių tvoros ir miesto pirties bei Mindaugo g. netoli senosios turgavietės. Numatytos priemonės ir geresniam gyventojų poilsiui bei sveikai gyvensenai: pėsčiųjų takai, apšvietimas Seminarijos ir Vaižganto parkuose, suoliukai, šiukšliadėžės, vaikų žaidimo aikštelė, treniruokliai. Bus formuojami esami ir kuriami nauji želdiniai ir želdynai, rekonstruoti arba įrengti lietaus nuotekų tinklai, kurių iki tol mieste labai trūko.

Tikimasi, kad projekto metu sukurta funkcionali viešoji erdvė taps akivaizdžiai patrauklesnė gyventojams ir Marijampolės svečiams. Šis miesto urbanistinis atgaivinimas, viešųjų erdvių modernizavimas, sukuriant naujus papildomus traukos centrus, gyvenimo sąlygų gerinimas turės įtakos investicijų traukai ir verslo plėtrai ateityje. „Verslas ateina ten, kur kuriama patraukli aplinka ir galvojama apie gyvenimo kokybę, - įsitikinusi laikinai einanti Marijampolės savivaldybės mero pareigas Irena Lunskienė. – Norime perspektyvoje matyti Marijampolę ekonomikos, žinių ir kultūros centru, kuriame būtų gera gyventi, dirbti ir ilsėtis.“

Projekto vertė yra 859.516,11 Eur. Net 85 proc. šios sumos sudaro Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo lėšos, 7,5 proc. - Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos, 7,5 proc. - Marijampolės savivaldybės biudžeto lėšos. Dar 2016 m. rugpjūčio mėn. buvo pasirašyta rangos sutartis su UAB „Kalstata“, laimėjusia viešąjį darbų konkursą. Techninį projektą parengė UAB „Rusnė“. Panašu, kad iš sutaupytų lėšų Marijampolės savivaldybės administracijai pavyks sutvarkyti ir Vasario 16-osios bei Lietuvininkų gatves.

Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas" Nr. 07.1.1-CPVA-V-902 priemonę „Pereinamojo laikotarpio tikslinių teritorijų vystymas. I".

Viešųjų ryšių tarnyba

Marijampolės savivaldybės administracijos archyvo nuotraukos

Dabartinis Vaižganto parkas Darbai Vytauto gatvėje P. Armino gatvė Senoji turgavietė


Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: (3) skaityti
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus