2017-06-27; 15:32 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
 
 
 
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos
 
 
 

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot


Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12460658
Šiandien apsilankė: 2596
Dabar naršo: 101


Pranešimai spaudai
Marijampolės laisvojoje ekonominėje zonoje - statybos darbų pradžia

Gegužės 19 d. Marijampolėje vyko LEZ-o atidarymo renginys, kuriame darbų pradžią paskelbė čia įsikursiantis strateginis investuotojas - Danijos kapitalo įmonė UAB „DOV Investicija“.

Sveikindama susirinkusius Marijampolės savivaldybės mero pareigas einanti Irena Lunskienė pažymėjo, kad tai istorinis įvykis, nes po nuoseklaus ir atkaklaus darbo Marijampolės Laisvojoje ekonominėje zonoje prasidės didelį darbai.

„Šiandien jau galime drąsiai sakyti, kad įdėjus daug darbo ir pastangų LEZ teritorijoje prasideda darbai - gamybinio komplekso statybų pradžia, - sakė I. Lunskienė.

Darbų pradžia pažymėta pagal daniškas tradicijas - pirmojo simbolinio žemės kasimo apeiga, kuria didžiausio gamybos komplekso Lietuvoje darbų startą paskelbė laikinai einanti savivaldybės mero pareigas Irena Lunskienė, Danijos įmonės „DOVISTA“ gamybos vadovas Stig Romlund, Lietuvos Respublikos ūkio viceministras Ramūnas Burokas, LEZ valdymo bendrovės direktorius Simonas Petrulis.

Prekės ženklus „Velfac“ ir „Rationel“ valdanti Danijos langų ir durų gamybos milžinės „Dovista“ gamybos kompleksas užims beveik visą Marijampolės LEZ-o teritoriją. Artimiausiu metu planuojama pradėti žemės parengiamuosius ir statybos darbus. Pasistatyti pirmuosius kelis gamybinius pastatus numato jau iki šių metų pabaigos, o gamybą planuoja pradėti 2018 m. pirmajame ketvirtyje. Pirmajame investicijų etape bendrovė planuoja investuoti iki 50 milijonų eurų ir sukurti apie 300 naujų darbo vietų.
Danijos įmonės „Dovista“ gamybos vadovas Stig Romlund, įvardindamas, kodėl pasirinko langų ir durų gamybos įmonės statybai Marijampolę, akcentavo tinkamą infrastruktūrą ir specialistų profesionalumą parengiamųjų darbų laikotarpyje.

„Marijampolę pasirinkome dėl regione sukauptų inžinerinių kompetencijų ir puikiai įrengtos Marijampolės LEZ infrastruktūros. Be to, didelę reikšmę priimant sprendimą vykdyti projektą Marijampolėje turėjo profesionali Ūkio ministerijos ir „Investuok Lietuvoje“ pagalba bei kompetentinga ir į rezultatą orientuota Marijampolės LEZ valdymo bendrovės bei savivaldybės darbuotojų komanda. Sprendimą nulėmė ir šalies kultūra. Šie specialistai puikiai reprezentavo Lietuvą, su tokiais žmonėmis mes norime dirbti“, – sakė S. Romlundas.

Renginyje dalyvavęs LR Ūkio viceministras Ramūnas Burokas pasidžiaugė numatomų didelių investicijų pritraukimu į Marijampolės regioną ir visų, prisidedančių prie šio projekto įgyvendinimo, profesionaliu darbu.

Darbų pradžios renginyje taip pat dalyvavo VšĮ Investuok Lietuvoje, Kauno pramonės prekybos ir amatų rūmų Marijampolės skyriaus, Marijampolės kolegijos, profesinio rengimo centro, Baraginės bendruomenės atstovai, verslo įmonių atstovai.

Linkėdama sėkmės įgyvendinti visas idėjas, I. Lunskienė išsakė lūkesčius, kad „per kelerius artimiausius metus pagal sukurtas darbo vietas ir investicijas Marijampolės LEZ-as turėtų tapti vienu iš trijų sėkmingiausių Lietuvos LEZ-ų. Tikimasi, kad naujojo investuotojo akcentuojamas dėmesys darbuotojams leis ateityje šią įmonę laikyti geidžiamiausiu regiono darbdaviu“.

„Dovista“ – langų ir lauko durų gamybos lyderė Šiaurės Europoje, valdanti 10 gerai žinomų prekės ženklų, įskaitant „Velfac“ ir „Rational“. Šiuo metu bendrovėje ir jos padaliniuose Danijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Airijoje ir Lenkijoje dirba apie 4000 darbuotojų. „Dovista“ priklauso Danijos kapitalo įmonių grupei „VKR Holding“, kuriame dirba daugiau nei 13500 darbuotojų 40 pasaulio šalių.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Viešųjų ryšių tarnyba

D. Micutienės nuotraukosAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: (1) skaityti
 

PRISIJUNGTI gyventojams
VAIZDO transliacijos
APKLAUSA apie asmenų aptarnavimo kokybę


EISMO TVARKARAŠČIAI
GATVIŲ PAVADINIMŲ IR ADRESŲ SUTEIKIMAS
KAIMO PLĖTROS ŽEMĖTVARKOS PROJEKTAI
VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS PROGRAMA
MARIJAMPOLĖS MIESTO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ 
 
 
 
 
 
   
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus