2017-11-25; 7:58 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13736627
Šiandien apsilankė: 2457
Dabar naršo: 110Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Marijampolės gėlynai – naujos formos ir idėjos Kultūros sostinei

 

Ateinančiais metais Marijampolė šalyje taps „Kultūros sostine 2018“. Šis įvykis svarbus ne tik miestelėnams, bet ir savivaldybės administracijai, kuri savo ruožtu jau pradėjusi kurti idėjas ir vizijas kitiems metams. Viena iš idėjų – paversti Marijampolę išskirtinių gėlynų miestu. Tam reikėjo atidžiai apžiūrėti turimus miesto gėlynus ir želdinius.

Marijampolės savivaldybės administracijos Aplinkos valdymo skyriaus bei įstaigų, prižiūrinčių miesto želdinius, specialistai pusdienį drauge vaikščiojo po Marijampolės miesto centrą bei parkus ir vertino gėlynus. Gėlės, kurios šiais metais nepateisino lūkesčių, kitais metais bus pakeistos kitokiomis, gėlynai, kurie šiais metais pasirodė per maži, bus praplėsti, o tie, kurie, specialistų nuomone, pasirodė esą nereikalingi, bus pakeisti parterine veja.

Aplinkos valdymo skyriaus vyr. specialistas Paulius Čeponas komentavo situaciją: „Šiuo metu pasiekti gan neblogi rezultatai – miestas žydi, galima teigti, visais metų laikais. Keičiantis sezonui, keičiasi ir gėlės, todėl net ir žiemą galima išvysti specifinių gėlių, puošiančių mūsų miestą. Nepaisant pasiektų rezultatų, vis ieškoma naujų sprendimų, naujų gėlių ir naujų spalvų, siekiant neapsiriboti tokia pačia reprezentacine miesto išvaizda, kadangi kiti metai itin svarbūs visam miestui“.

Daugelis darbų, tokių kaip tuščių plotų apželdinimas veja, naujų plotų gėlynams kūrimas, gėlių užsakymas, kai kurių gėlių sodinimas, jų iškasimas – įvyks per kelis artėjančius mėnesius. Marijampolės laisvalaikio ir užimto centro želdynų specialistė Erika Šelmienė teigė: „Nuolat stebime gėles, jas prižiūrime. Gėlyno grožis slypi ne tik gėlėse, jų priežiūroje, bet ir pačioje žemėje, vietoje. Pritaikant gėles, itin svarbu įvertinti gėlyno vietą, saulės spindulių kiekį ir vandens susilaikymą dirvoje“. Specialistė taip pat apgailestavo, kad dažnai tenka nusivilti žmonių elgesiu, kai po nakties kai kurios gėlės būna iškastos ar nuskabytais žiedais.

Marijampolės savivaldybės projektas „Laikas keičiasi ir keičia“ tapo Kultūros ministerijos nuo 2010 m. vykdomo konkurso „Lietuvos kultūros sostinė“ nugalėtoju ir Marijampolė paskelbta 2018 metų Lietuvos kultūros sostine. Tikėtina, kad ne vien miesto viešosios erdvės pasipuoš įspūdingais gėlynais, gėles marijampoliečiai labai mėgsta ir savo kiemuose, tad tapusį Kultūros sostine miestą dar labiau praturtins įvairiaspalvių žiedų.

Viešųjų ryšių tarnybaAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus