2017-06-27; 15:30 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
 
 
 
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos
 
 
 

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot


Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12460658
Šiandien apsilankė: 2596
Dabar naršo: 101


Pranešimai spaudai
Marijampolėje posėdžiavo Lietuvos ir Lenkijos tarpvalstybinio pasienio bendradarbiavimo darbo grupė

Balandžio 20 d. Marijampolėje vyko Lietuvos ir Lenkijos tarpvyriausybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos Pasienio bendradarbiavimo darbo grupės XII posėdis. Posėdžiui pirmininkavo Palenkės vaivada Bohdan Paszkowski, atstovaujantis Lenkijos Respublikos darbo grupės pusei, ir Marijampolės regiono plėtros tarybos pirmininkas Metas Ražinskas, kuris pirmininkavo Lietuvos pusės darbo grupei. Posėdyje dalyvavo Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valdas Tumelis, VSAT Varėnos rinktinės vadas Vytautas Išganaitis, Kauno teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus viršininkė Asta Kriaučeliūnaitė, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas, atliekantis viršininko funkcijas, Harimantas Poškevičius, Marijampolės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Kastytis Stankus, VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro direktorius Gintaras Skamaročius, Nacionalinio sveikatos centro prie SM Marijampolės departamento direktorė Asta Šaučiūnienė, Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Barauskas, ir kiti.

Posėdį pradėjęs Marijampolės regiono plėtros tarybos pirmininkas M. Ražinskas pasidžiaugė, kad dviejų šalių atstovų grupės susitikimas Palenkės vaivados B. Paszkowski iniciatyva vyksta Sūduvos sostinėje ir išreiškė viltį, kad jo metu bus išnagrinėta daug bendrų klausimų. Pastarąjį kartą darbo grupės posėdis vyko Lenkijoje Balstogėje prieš dvejus metus. Atvykusius į Marijampolę svečius pasveikino Savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda. Jis pabrėžė geros kaimynystės svarbą ir palinkėjo vaisingo bendradarbiavimo.

Posėdžio dalyviai pristatė kiekvienos tarnybos veiklos ir bendradarbiavimo rezultatus. Dabartinę sanitarinę-epidemiologinę situaciją Marijampolės apskrityje ir Palenkės vaivadijoje pristatė Marijampolės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas K. Stankus ir Palenkės vaivadijos Valstybinė sanitarijos inspektorė Elżbieta Kraszewska. Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Gintautas Česaitis ir Palenkės vaivadijos aplinkos apsaugos inspektorė Gražyna Žyla-Pietkiewicz kalbėjo apie Lietuvos ir Lenkijos aplinkosaugos tarnybų bendradarbiavimą saugant gamtos išteklius. Apie bendrų bendradarbiavimo programos INTERREG V-A Lietuva–Lenkija 2014–2020 projektų, kurių tikslas yra užtikrinti aukšto lygio saugumą, apimant aplinkos bei gyventojų apsaugą kaimyniniuose pasienio regionuose įgyvendinimą bei priešgaisrinės saugos, gelbėjimo, krizių valdymo tarnybų bendradarbiavimą, pranešimus skaitė Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas V. Barauskas ir Palenkės vaivadijos valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Balstogėje viršininko pavaduotojas Andrzej Sobolewski. Grupė išklausė informaciją apie pasienio, muitinės ir policijos tarnybų Bendradarbiavimo centro Budziske veiklą, kurią pristatė VSAT Varėnos rinktinės vadas V. Išganaitis, Kauno teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus viršininkė A. ir Valstybės sienos apsaugos Palenkės skyriaus viršininko pavaduotojas Andrzej Stasiulewicz. Jei Marijampolės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba, kaip pripažino jos viršininkas K. Stankus, tiesiogiai nevykdo bendrų su kaimynais projektų, nes jų veiklą tiesiogiai koordinuoja ES institucijos, tai policijos bendradarbiavimas vykdomas organizuojant bendrus patruliavimus, dvišalius darbinius susitikimus, bendrus policijos pareigūnų mokymus, taip pat rengiami ir įgyvendinami bendri projektai. Per 2016 m. buvo organizuoti treji bendri Lietuvos ir Lenkijos viešosios tvarkos palaikymo tarnybų ir policijos tarnybų mokymai. Kasmet gruodžio pabaigoje vyksta dvišalis Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos viršininko ir kolegos iš Lenkijos Respublikos pasitarimas.

Grupei išklausius ir patvirtinus XI posėdžio nutarimų vykdymo ataskaitą, nutarta ir toliau vykdyti bendras tarpvalstybinio pasienio bendradarbiavimo veiklas. Tai užfiksuota pasirašytame darbo grupės protokole.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukosAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
 

PRISIJUNGTI gyventojams
VAIZDO transliacijos
APKLAUSA apie asmenų aptarnavimo kokybę


EISMO TVARKARAŠČIAI
GATVIŲ PAVADINIMŲ IR ADRESŲ SUTEIKIMAS
KAIMO PLĖTROS ŽEMĖTVARKOS PROJEKTAI
VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS PROGRAMA
MARIJAMPOLĖS MIESTO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ 
 
 
 
 
 
   
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus