2018-02-25; 0:03 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 14448771
Šiandien apsilankė: 5766
Dabar naršo: 69 
 
Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Marijampolė į Kultūros sostinę įžengs su istorinėmis asmenybėmis ir moderniomis technologijomis

Marijampolė jau šį šeštadienį, sausio 20-ąją, pradės 2018 metų Lietuvos kultūros sostinės metus įspūdingu atidarymu. Šio garbingo titulo sutiktuvėms miesto širdyje, Jono Basanavičiaus aikštėje, rengiama istorinę praeitį ir dabartį jungianti programa. Pasveikinti marijampoliečių bei šventės svečių atvyks istorinės asmenybės: Marijampolės miesto įkūrėja grafienė Pranciška Ščiukaitė-Butlerienė, Jonas Basanavičius, Jonas Jablonskis ir Vincas Kudirka, Julija Žemaitė ir Prezidentas Kazys Grinius su žmona Joana. Įspūdinga 3D projekcija, kuri bus rodoma ant Kultūros centro pastato, papasakos Marijampolės miesto kūrimosi istoriją. Paslaptingi smilgininkai, atkeliavę iš uostamiesčio, pernai metų kultūros sostinės Klaipėdos, neš geruosius linkėjimus. Renginį lydės unikalus muzikinis šaukinys. Šventę vainikuos išskirtiniai, bendroje kompozicijoje su menine programa susisiejantys ir iškilmingai Kultūros sostinę atidarantys fejerverkai.

„Atidarymo renginys, kaip ir Kultūros metų programa „Laikas keičiasi ir keičia“ atspindės kintantį laiką, kuris sujungia dabartį ir ateitį ir suvienija istorinei atminčiai, prisistatys miestą kaip buvusį istorinių asmenybių bei valstybingumo lopšį, nes Kultūros sostinės titulą gavome išskirtiniais - Valstybės atkūrimo šimtmečio metais. Modernios muzikos ir naujų meno medijų susiejimas atidarymo programoje atspindės augantį ir kuriantį miestą, atiduodant duoklę neatskleistai miesto istorijai, kultūros paveldui, tai pateikiant moderniomis ir iki šiol mieste dar nematytomis tecnologijomis. Tai turėtų sužavėti marijampolečius, regiono gyventojus ir miesto svečius“, - kviesdama į atidarymo renginį sako Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė.

Istoriniai personažai atneš savąją žinią

Atidarymo scenarijuje, kurį kūrė buvęs marijampolietis režisierius Vytenis Pauliukaitis, kiekvienam istorinę asmenybę įkūnijančiam personažui patikėta nešti skirtingą žinią iš praeities, iš ano šimtmečio - kas pasveikinimą, kas palinkėjimą. Ir atkeliaus jie ne visi pėsčiomis - kai kurie karietaite ar senoviniu automobiliu atriedės. O dr. Vincas Kudirka, tikėtina, ir „Tautišką giesmę“ sugriežti panorės, ir laikraštį „Varpas" dalins... Pamatyti ir išgirsti būtina, nes nežinia dar kada ir kokia proga mus sveikins P. Butlerienė, J. Basanavičius ar J. Jablonskis, V. Kudirka ar Žemaitė, nebent Prezidentą K. Grinių Marijampolėje besidairantį galėsime dar sutikti...

3D filmo pasakojime atgims istoriniai pastatai

Įspūdingas 3D filmas, kuriam sukurti reikėjo kelių mėnesių, o pasirengti jo demonstravimui prireiks dar kelių parų, ne tik metaforiškai pasakos miesto istoriją, bet ir žavės dar nematytais interaktyviais vizualiniais animacijos ir šviesų sprendimais. Prieš akis iškils senoji medinė bažnyčia, Marijampolės gimnazija, geležinkelio stotis ir pirmasis šalyje cukraus fabrikas. Tai išskirtinis atidarymo momentas, kuris visiems Kultūros sostinės metų atidarymo dalyviams parodys, kaip, susiejus kūrybines industrijas bei inovacijas, atgimsta užburianti miesto istorija.

Paslaptingieji smilgininkai kvies leistis į kelionę

Paslaptingieji smilgininkai šviečiančiomis smilgomis simboliškai perduos iš buvusios kultūros sostinės Klaipėdos, tikėtina, kartu su miesto meru Vytautu Grubliausku, atvežtą sveikinimą, choreografine kompozicija kurs nepakartojamą reginį. Smilgininkai savo šviesa kvies marijampoliečius Kultūros sostinės metams burtis į stiprią bendruomenę. „Jūs turite pamatyti mūsų nešamą šviesą, kurią norime jums perduoti, pakviesdami jūsų miesto - 2018 metų Lietuvos kultūros sostinės - gyventojus šviesti ryškiau, kalbėti garsiau, leistis į nuolatinę kelionę, buriančią į kūrybingą, šiltą ir vieningą bendruomenę," - teigė šio šviečiančio pasveikinimo choreografė Agnija Šeiko.

Skambės specialus kultūros sostinės šaukinys

Išskirtinę muzikinę žinią ir skambesį skleis specialiai Lietuvos kultūros sostinei sukurtas šaukinys. Muzikinę kompoziciją, kuri skambesio garsais atliepia Kultūros sostinės metų simbolį Varpą, sukūrė marijampolietis, žinomas elektroninės muzikos kūrėjas, garso menininkas Gintas K. (Gintas Kraptavičius). Marijampolė laukia 2018 m. Lietuvos kultūros sostinės atidarymo, kad įrodytų, jog laikas yra miesto istoriją, dabartį ir ateitį jungiantis elementas, padedantis formuoti drąsaus, inovatyvaus, kūrybingo ir kuriančio miesto įvaizdį. Atvykite pas mus - būsite laukiami svečiai!

Viešųjų ryšių tarnyba

Marijampolės savivaldybės administracijos nuotraukosAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus