2017-05-23; 16:16 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12316764
Šiandien apsilankė: 2601
Dabar naršo: 89Pranešimai spaudai
Marijampolė - parodoje ADVENTUR 2017

Sausio 20–22 d. Marijampolė savivaldybė dalyvavo 5-oje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2017“. Parodos lankytojams pristatyti Marijampolės lankytini objektai, turizmo maršrutai, edukacinės programos, apgyvendinimo ir maitinimo įstaigos.

Didžiausio dėmesio parodoje sulaukė Marijampolės turizmo informavimo centro ir „Lietuvos cukraus“ fabriko iniciatyva, bendradarbiaujant su aktyviais miesto istorikais bei visuomenės veikėjais, sukurtas naujas ir išskirtinis Lietuvoje turizmo maršrutas – „Runkeluko kelionė“. Parodos lankytojai Marijampolės stende buvo maloniai nustebinti pakviesti dalyvauti ekskursijoje seniausiame Lietuvoje cukraus fabrike, kuriame edukacijos metu kviečiama susipažinti su istoriniu kultūriniu paveldu, statiniais bei įrenginiais, tradiciniu Sūduvos amatu bei pamatyti paslaptingą cukraus gamybos kelią. Kelionių po Lietuvą mėgėjai labai domėjosi šia pažintinė ekskursija bei galimybe išgirsti turtingą šio krašto ir fabriko istoriją, išskirtine galimybe apsilankyti istoriniuose cukraus fabriko pastatuose, pamatyti, kaip cukrinis runkelis, virsta baltu, saldžiu cukrumi. Noras leisti į „Runkeluko kelionę“ buvo stiprinamas vaišinat svečius melasa - tirštu, tamsiu ir saldžiu sirupu, kuris lieka po runkelių cukraus gamybos, turinčiu karamelės ir kepinto cukraus skonį. Paskanauti ryžosi ne kiekvienas, tačiau žadėjo atvykus į ekskursiją paragauti...

Tradiciškai parodos stende lankytojai domėjosi naujomis muziejų edukacinėmis programomis, sakralinių kultūros paveldu, parkais bei numatomais kultūriniais renginiais, kuriuos galės pamatyti ir aplankyti Marijampolėje. Kaip ir pernai, buvo pristatyta programėle „Marijampolės Miesto Meniu“  išmaniajam telefonui arba planšetei, kurioje galima rasti visą susistemintą aktualiausią informaciją apie Marijampolės miestą: lankytinas vietas, maitinimo, apgyvendinimo paslaugas ir kt., kuri vėl sulaukė didžiulio lankytojų susidomėjimo.

Parodoje pradėta skleisti ir geroji žinia - 2018 metais Marijampolė taps Lietuvos kultūros sostine. Sulaukta daug pažadų atvykti, apsilankyti, dalyvauti, linkėta daug stiprybės ir gražių darbų žengiant į išskirtinai svarbius metus.

Kaip teigia tradicinės parodos „Adventur 2017“ organizatoriai, per tris dienas parodą aplankė beveik 30 tūkst. lankytojų, buvo pristatytos 28 šalys, savo gražiausias vietas parodoje pristatė net 50 šalies miestų ir rajonų. Atidaryme parodos dalyvius sveikindami Lietuvos ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius ir Turizmo departamento direktorė Jurgita Kazlauskienė akcentavo, kad ši paroda – tai graži turizmo šventė, suburianti draugėn miestus, mažus miestelius, bendruomenes ir turizmo paslaugų teikėjus.

Paroda kvietė keliauti, ragauti ir įsigyti pasaulio ir Lietuvos tautinio kulinarinio paveldo produktų bei patiekalų, buvo pristatomi naujausi maršrutai, renginiai, šventės, vyko miestų turizmo ir turizmo verslo forumai, Lietuvos turizmo sėkmingiausiųjų apdovanojimai, miestų ir miestelių prisistatymai.

Šiais metais buvo išrinkta vienuolika Turizmo sėkmingiausiųjų nominacijų, kuriems įteiktos tradicinės vėtrungės. Sėkmingiausia 2016 metų turizmo traukos vietovė tapo Kaunas, Pamarys (Klaipėdos ir Šilutės rajonai) ir Telšiai, sėkmingiausias turizmo produktas - Plungės išmanusis parkas, sėkmingiausias turizmo informacijos/lankytojų centras – Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras. Parodoje vaizdingai ir išskirtinai prisistatė Klaipėda - 2017m. kultūros sostinė.

Paroda „Adventur 2017“  šiemet buvo ypač įdomi ir spalvinga, o lankytojai galėjo dar kartą įsitikinti, kad Marijampolė turi kuo didžiuotis ir ką parodyti.

D. Micutienės nuotraukos
Marijampolės savivaldybės administracijos
Viešųjų ryšių tarnyba

Daugiau nuotraukų rasite čia: https://www.facebook.com/marijampolessavivaldybe/Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus