2017-09-20; 12:12 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13166229
Šiandien apsilankė: 4101
Dabar naršo: 163Pranešimai spaudai
Kur Sūduva - šviesos išpasakota

Vasario 28 d. Marijampolės kraštotyros muziejaus „Saulėračio“ galerijoje pristatytas ir marijampoliečių šiltai sutiktas Nacionalinės premijos laureato, fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų albumas „Sūduva - Terra Sudorum - šviesos išpasakota“.

Knygos sutiktuvėse drauge su fotomenininku A. Aleksandravičiumi dalyvavo ir fotografijos istorikas Stanislovas Žvirgždas, kuris kartu su autoriumi ruošiant knygą keliavo po Sūduvą, bei gausus būrys marijampoliečių, kurie tapo šios knygos personažai ir kartu pasakojo krašto istoriją bei šiandieną.

Fotoalbume sudėtos juodai baltos fotografijos, kuriose užfiksuota Sūduvos gamta ir kultūros paveldas, istorijai bei kultūrai svarbios vietos, iškilios šio krašto asmenybės, dabarties įvykiai ir spalvingi žmonės. Leidinyje publikuojamos fotografijos papildytos paties menininko parinktais ir parašytais tekstais.

„Sūduvą, be abejonių, galiu vadinti patriotiškiausiu Lietuvos regionu. Važinėdamas po šį istorijos ir žmonių turtingą kraštą širdyje jutau dvasią tų didžiavyrių, kurie paliko pėdsaką Sūduvoje: J. Basanavičius, V. Kudirka, J. Jablonskis, A. Maceina, A. J. Greimas, A. Herbačiauskas, V. Mykolaitis-Putinas, K. Boruta, palaimintasis J.Matulaitis ir kiti. Lietuvybės lopšys - tebesisupa ir lietuvybės dvasia ryškiai juntama. Fotografuodamas mėgavausi šio krašto žeme ir dangumi. Tačiau pasigedau senovinių kaimų, vaizdingų medinių trobų, kurių čia jau beveik nebėra. Čia dabar namai daugiausia jau mūriniai, šiuolaikiški. Šis regionas arčiausiai Vakarų, gal todėl sūduviai iš kitų Lietuvos regionų išsiskiria vidine žmonių laisve, komunikabilumu, šmaikštumu ir optimizmu. Sūduva - progresyviausias, gaspadoriškiausias, sparčiausiai į ateitį žengiantis kraštas: net ir vėlų rudenį veikia fontanai, visi parkai sutvarkyti, pilni skulptūrų, net mažiausiuose kaimuose veikia kavinės. Jaučiau didžiulį malonumą fotografuodamas šio krašto žmones, o ypač nepaprastą šviesą skleidžiančius vaikus. Sūduva nėra itin turtinga gamtos reginių, tačiau kultūros paveldo ir iš čia kilusių žmonių lobynas – neišsemiamas“, – pristatydamas savo fotoalbumą sakė A. Aleksandravičius.

Susirinkusieji mėgavosi gražiais autoriaus prisiminimais iš kelionės po Sūduvą kuriant nuotraukas albumui, vartė pasirodžiusią naują knygą ir dalijosi šiltais prisiminimais apie susitikimus su albumo autoriumi.

Prie trijų fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus išleistų Lietuvos gamtos ir kultūros paveldą, jos žmonių grožį įamžinančių fotografijų albumų: „Žemaitėjė - mona meilė“ (2013), „Aukštaitėj - aukšts dongs ė čysts vondva“ (2014) ir „Dzūkija - išskaicyta iš Dzievulio drabnų raštų“ (2015) - prigludo ir ketvirtoji knyga „Sūduva - Terra Sudorum - šviesos išpasakota“, kuri šiemet vasario mėnesį pristatyta Tarptautinėje knygų mugėje ir jau pasirodė knygynuose.

Pavartykite „Sūduva - Terra Sudorum - šviesos išpasakota“., tai jus sušildys...

Marijampolės savivaldybės administracijos
Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės nuotraukosAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus