2017-12-15; 8:13 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13915272
Šiandien apsilankė: 2934
Dabar naršo: 218Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Jau šį savaitgalį apšvietimo projekto inauguracija „Šviesos greitis: Niujorkas – Marijampolė”

Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną Marijampolėje bus pristatyti menininkų iš Niujorko tapybos darbai ir įvyks apšvietimo projekto inauguracija „Šviesos greitis: Niujorkas – Marijampolė”. Tai jau ketvirtąkart vykstančio meno simpoziumo „Malonny – Marijampolė, Londonas, Niujorkas: idėjų migracija“ dalis.

Visą savaitę Marijampolėje dirba inžinieriai, ekspertas iš Italijos, tęsiamas J. Basanavičiaus aikštės apšvietimo projektas. Čia montuojamas miesto aikštėje esančio Kultūros centro pastato apšvietimas, kuris papildys vieningą centrinės aikštės šviesos kompoziciją.

Garsaus lietuvių dailininko, „Malonny” projekto kuratoriaus Ray Bartkaus kvietimu, šviesos dizaineris Kacper Dolatowski prieš tris metus atvyko į Marijampolę. Įvertinęs miesto apšvietimą ir jau esamus architektūrinius sprendimus jis pateikė pasaulinius pavydžius ir siūlymus kaip šviesos pagalba pagyvinti miesto gyvenimą. Po metų dalis idėjų buvo įgyvendinta ir apšviesti Marijampolės savivaldybės ir viešbučio „Mercure” pastatai.

„Kartu su Ray kuriant apšvietimą norėjome, kad jis prisitaikytų ir įsilietų į jau esamus architektūrinius sprendimus, tačiau kartu būtų naudingas miestui, taptų švenčių akcentu, būtų dinamiškas ir kintantis”,- apie šviesos projekto idėją pasakoja „Axon Lighning” įkūrėjas  K. Dolatowski.  Šviesos dizaineriu jis žinomas jau dvidešimt metų.

Kacper Dolatowski kartu su Ray Bartkumi prižiūri montavimo  ir programavimo darbus, atlieka įvairius testavimus. „Džiaugiuosi, kad projektas tęstinis, nelydimas skubos. Galime vis naujai permąstyti jo raidą, stebėti kokius pokyčius jis turi architektūrai ir miesto naktiniam gyvenimui”, - sako K. Dolatowski.

Miesto centrinę aikštę šviesa sujungiančio apšvietimo projekto pristatymo metu bus filmuojamas vaizdo įrašas, kuriame bus įamžinti visi susirinkusieji. Ši šviesos dizainerio K. Dolatowski  sukurta apšvietimo kompozicija pretenduoja į tarptautinį apdovanojimą ir pripažinimą. Projektas bus pristatomas Londono ir Niujorko bendruomenei. Įvertinti projektai publikuojami įvairiuose leidiniuose, tampa žinomi tarp architektūros, dizaino ir apšvietimo profesionalų. Tai suteikia žinomumo miestams, kuriuose jie sukurti.

Pasak K. Dolatowski, vidutinio dydžio šalies miestams yra būtini drąsūs sprendimai, kurie sukurtų pokyčius, pritrauktų žmones, skatintų naujas idėjas. Per šiuos metus jis pastebėjo, kad Marijampolėje atsidarė naujų kavinių, atvyksta vis daugiau turistų, organizuojami įvairesni masiniai renginiai.

 „Apšvietimas sukuria tam tikrą postūmį. Artėjantys metai ypatingi: Lietuva švęs valstybės atkūrimo šimtmetį, Marijampolė bus Lietuvos kultūros sostinė, „Malonny“ skaičiuos jau penktus metus, čia gali susidurti įspūdingos idėjos”, - svarsto jis –„Šį šeštadienį rengdami pristatymą jau galvosime apie ateinančių metų iššūkius”.

Programa:

Birželio 30 d.

19.00 val. viešbutyje „Mercure Marijampole“ įvyks forumas „3M: mes, miestas, menas“, kur prisistatys „Malonny“ projekte dalyvaujantys dailininkai. Diskusijoje dalyvaus garsūs Lietuvos menininkai ir žurnalistai.

Liepos 1 d.

13.00 val. Sienų tapybos pristatymas (pradžia J.Basanavičiaus aikštėje). Dailininkai Ray Bartkus, Ieva Martinaitytė Mediodia, Meg Regelous.

23.30 val.  Šviesos projekto inauguracija J. Basanavičiaus aikštėje. Vidurnakčio muzika. Improvizacija „Šviesos greitis: Niujorkas – Marijampolė“. Dalyvauja DJ Dominykas ir gitaristas K. Dolatowski.

Projekto mecenatas – „Arvi“, partneriai: Marijampolės savivaldybė, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje, „Sveikatingumo idėjos“, „Statybos ritmas“. 

 

Apšvietimas.
Irmanto Šalaševičiaus foto
Apšvietimas žiemą.
Irmanto Šalaševičiaus foto
Apšvietimas.
Irmanto Šalaševičiaus foto
Kacper Dolatowski


Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus