2017-10-19; 6:29 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13418718
Šiandien apsilankė: 1529
Dabar naršo: 58Pranešimai spaudai
„Inovacijų savaitės 2017" renginiais galėjo mėgautis ir marijampoliečiai

Šiemet „Inovacijų savaitės 2017“ nemokamais renginiais galėjo mėgautis septynių Lietuvos miestų bendruomenės, tarp kurių - ir marijampoliečiai. Spalio 11 d. „Mercure Marijampolė" viešbučio konferencijų centre įvairiausia publika turėjo progą pasiklausyti įkvepiančių pranešimų, pokalbių apie išmaniuosius miestus, išmaniąsias kultūros ir sporto technologijas. Moksleiviai čia pat buvo pakviesti į Robotikos akademijos surengtus užsiėmimus ir naujųjų technologijų pažintuves LINPRA technologijų autobuse.

Konferencijos Marijampolėje dalyvius pasveikino Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė ir LR ūkio viceministras Ramūnas Burokas. Kadangi konferencijos tikslas buvo pakalbėti apie tai, kuo pasižymi išmanieji miestai, savivaldybės merė tikino norinti sulaukti laiko, kai Marijampolė taps visose srityse išmanesnė ir net neabejojo, kad marijampoliečiai griebs taikyti visas naujoves. Ūkio viceministras priminė, kad pasaulyje prasidėjusi ketvirtoji pramonės revoliucija, kad daugelis dalykų, praėjusio amžiaus pabaigoje visiškai neįsivaizduojamų, užkariauja mūsų įprastą gyvenimą.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius Kęstutis Šetkus su marijampoliečiais pasidalijo patirtimi, kaip pasiekti inovacijų proveržį, kaip nuo idėjos judėti link konkretaus projekto. MITA ekspertė Daiva Keršienė vietos įmonėms pasiūlė galimybes judėti tarptautiškumo keliu pasinaudojant Baltijos jūros regiono programos „BSR Stars“ finansavimo priemone „Inovacijų ekspresas". Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas Gytis Junevičius supažindino su konkrečia klasterių nauda gyventojams, verslui ir pačiam miestui. Aplinkos ministerijos atstovė Saulė Paltanavičiūtė pristatė galimybes gauti finansavimą ateities žaliesiems miestas iš LIFE projekto. Energijos sprendimų centro projektų vadovas Žygimantas Zabiela kvietė pasvajoti apie išmanųjį miestą, kuriame išmaniai valdomi resursai ir finansai, įdiegtos IT ir kitos technologijos, pristatė pasaulio miestų gerąją patirtį. Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė supažindino su savo idėjomis ir būdais sportuoti moderniai ir nenuobodžiai. ARVI tarptautinių ryšių direktorius Algirdas Kumža supažindino su pavydėtina Marijampolės miesto patirtimi - tarptautiniu menininkų projektu „Malonny: Marijampolė-Londonas-Niujorkas". UAB „Geomatrix" atstovas Gediminas Vaitkus supažindino su galimybėmis naudoti Sentinel palydovų duomenis operatyviniam žemės ūkio monitoringui.

Be konferencijos mieste „Inovacijų savaitės 2017" metu vyko keli pažintiniai turai į naująsias technologijas gamyboje taikančias  įmones. Atvirų durų dienos surengtos ARVI įmonių grupės įmonėse „Arvi kalakutai", „Lietuvos cukrus" ir ispanų kapitalo įmonėje „CIE LT Forge".

„Inovacijų savaitės 2017“ renginius organizavo Ūkio ministerija kartu su MITA.

Viešųjų ryšių tarnyba

Gedimino Ryženino nuotraukosAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus