2017-12-11; 15:34 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
 
 
 
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos
 
 
 

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot


Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13882335
Šiandien apsilankė: 6149
Dabar naršo: 89


Pranešimai spaudai
Inovacijų savaitė kvies pažinti išmaniuosius miestus

Įkvepiančios paskaitos, pokalbiai apie išmaniuosius miestus, išmaniąsias kultūros ir sporto srities technologijas, robotikos užsiėmimai, apskritojo stalo diskusijos ir kiti inovacijų svarbą nagrinėjantys renginiai – spalio 9–13 d. vyksiančios „Inovacijų savaitės 2017“ dalis. Šiais metais net septyniuose šalies miestuose vyksiantis projektas suburs Lietuvos verslo, mokslo, viešojo sektoriaus atstovus ir jaunimą dalytis mintimis apie išmaniąją ateitį.

Renginiai bendruomenes kvies kurti modernius miestus, kuriuose patogu ir sveika gyventi, paprasta naudotis viešosiomis paslaugomis, o pasitelkiami tvarūs sprendimai tausoja aplinką.

„Šis visiems atvirų nemokamų renginių ciklas pakvies atidžiau pažvelgti į inovacijas, panagrinėti jų teikiamą naudą ir iš naujo atrasti, kaip jas galėtume pritaikyti savo reikmėms. Renginiuose bus aptariama, kuo inovacijos gali pasitarnauti miestams, pavyzdžiui, miesto inžinerijai, ar iš kokių gerųjų verslo ir miesto bendradarbiavimo pavyzdžių galėtume pasimokyti. Didelio susidomėjimo pernai sulaukusi „Inovacijų savaitė“ plečia savo geografiją ir su naujausiais išradimais ir idėjomis supažindins dar daugiau smalsių ir naujovėms atvirų žmonių“, – teigia ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Nemokami „Inovacijų savaitės 2017“ renginiai vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Marijampolėje.

Vienas svarbiausių savaitės akcentų – konferencija „Kuo pasižymi išmanusis miestas?“, kurioje pranešimus skaitys inovatorius, KTU Tarybos narys dr. Dalius Misiūnas, renginių organizavimo agentūros „Pirmoji kava“ kūrybos vadovas Jogaila Morkūnas, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė, MITA direktorius Kęstutis Šetkus, agentūrų „New!”, „SuperYou”, „Godspeed” įkūrėjas ir partneris Tomas Ramanauskas ir daugelis kitų.

„Šiandien daugeliui žmonių išmanieji miestai siejasi su ateitimi ar net moksline fantastika, tačiau nemažai jau dabar miestuose diegiamų sprendimų – elektromobilių stotelės ar energiją taupantis apšvietimas – yra būtent išmaniojo miesto elementai. Jau netrukus bet kuris modernus, aplinką tausojantis ir patogus gyventi miestas neišvengiamai bus ir išmanusis“, – sako pranešimą apie miestui naudingas inovatyvias idėjas skaitysiantis dr. D. Misiūnas.

Pranešimą apie išmaniąsias technologijas ir sveiką miestą skaitysianti V. Musvydaitė sako, kad inovacijų svarba yra išties didžiulė: jos gali paskatinti kasdien daugiau judėti, sudominti niekada nebandyta sporto šaka, pasufleruoti, kaip sportą padaryti įdomesnį, ar atskleisti, kaip taisyklingai atlikti pratimus.

„Technologijas mes galime sėkmingai naudoti sveikatingumui. Pastebiu, kad išmaniosios technologijos, pavyzdžiui, žingsnius skaičiuojanti programėlė, skatina žmones daugiau judėti. Tai yra itin svarbu, nes daugiau judantis žmogus ilgiau būna gamtoje, mažiau serga. Tai patvirtino ir mūsų atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo vienos įmonės darbuotojai. Daugeliui sakau, kad tapti milijonieriais yra visai paprasta – tereikia kasdien nueiti po 10 tūkstančių žingsnių ir po 3,5 mėnesio jau turėsi milijoną“, – šypsosi didžiausiu turtu sveikatą laikanti Vlada Musvydaitė.

„Inovacijų savaitės 2017“ renginius organizuoja Ūkio ministerija kartu su MITA. Daugiau informacijos ir renginių programą galite rasti puslapyje www.inovacijusavaite.lt.

Mindaugas Janulionis
Ministro patarėjas
Tel. 8 706 64 687
El. p. mindaugas.janulionis@ukmin.lt
Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
 
 

PRISIJUNGTI gyventojams
VAIZDO transliacijos
APKLAUSA apie asmenų aptarnavimo kokybę


EISMO TVARKARAŠČIAI
GATVIŲ PAVADINIMŲ IR ADRESŲ SUTEIKIMAS
KAIMO PLĖTROS ŽEMĖTVARKOS PROJEKTAI
VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS PROGRAMA
MARIJAMPOLĖS MIESTO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ 
 
 
 
 
   
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus