2017-10-23; 11:01 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13452109
Šiandien apsilankė: 3523
Dabar naršo: 137Pranešimai spaudai
Informacija apie 2017 m. valstybinių brandos egzaminų rezultatus

2017 metais brandos egzaminus laikė 734 Marijampolės savivaldybės abiturientai.  

Kaip ir iki šiol, brandos atestatui gauti abiturientai turėjo išlaikyti privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir bent vieną pasirenkamojo dalyko egzaminą. Ir tik šį, privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, galėjo rinktis valstybinį arba mokyklinį. 

Daugiausia mokinių laikė užsienio kalbos (anglų) valstybinį brandos egzaminą – 479, privalomą lietuvių kalbos ir literatūros – 441, likusieji – mokyklinį. Populiarus buvo matematikos egzaminas Jį laikė 406, istorijos – 243. Šiek tiek mažiau laikė biologijos, geografijos, fizikos, informacinių technologijų egzaminus. Visai nepopuliarūs – užsienio kalbos (rusų) – 1, vokiečių kalbos – 1.

Kaip visoje šalyje, taip ir mūsų abiturientai gerai išlaikė užsienio (anglų) kalbos egzaminą. Jo neišlaikė 1,67 % kandidatų. Septyniolikos abiturientų žinios įvertintos aukščiausiu įvertinimu – 100 balų. Geriausiai sekėsi Rygiškių Jono ir Marijonų gimnazijų kandidatams. 100 balų gavo 9 Rygiškių Jono gimnazijos, 5 – Marijonų gimnazijos, 2 – Sūduvos gimnazijos ir 1 Šv. Cecilijos gimnazijos abiturientas.

Šiemet daug emocijų sukėlė Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas. Mūsų savivaldybėje jo neišlaikė 5,67 %, t.y., 25 abiturientai iš 441 (tai perpus mažiau negu visoje šalyje – 10,96 %). Šimtukų, tiesa, nedaug: du Sūduvos gimnazijoje, po vieną Rygiškių Jono ir Marijonų gimnazijose.

Matematikos VBE neišlaikė 7,64 % (šalyje – 5,64 %). Sunkiausiai egzaminas sekėsi Marijampolės profesinio rengimo centro ir Suaugusiųjų mokymo centro mokiniams – neišlaikė 58,33 % ir 80,0 % pasirinkusių. 100 balų įvertinimų 17: 13 Rygiškių Jono, 3 Marijonų ir 1 Sūduvos gimnazijose.

Istorijos VBE neišlaikė tik 1,23 % (šalyje – 1,89 %), 3 savivaldybės abiturientai iš 243 laikiusiųjų. 100 balų įvertinimų nebuvo.

Geografijos VBE laikė 148 abiturientai. Neišlaikė – 4 (2,7 %). Šimtukų nebuvo.

Biologijos VBE išlaikė 98,2 %. Vienos Rygiškių Jono gimnazijos abiturientės žinios įvertintos 100 balų.

Chemijos VBE egzaminą laikė 48. Išlaikė visi, vienas šimtukas Marijonų gimnazijoje.

Fizikos VBE laikė 68, neišlaikė 3. Šimtukų du – po vieną Rygiškių Jono ir Marijonų gimnazijose.

Informacinių technologijų VBE laikė 51. Neišlaikė 1 (1,96 %), šalyje – 3,02 %). Šimtukų 3: po 1 Rygiškių Jono, Sūduvos ir Marijonų gimnazijose.

Šiemet savivaldybėje turime rekordišką šimtukininkų skaičių – 33: 20 – Rygiškių Jono gimnazijoje, 7 – Marijonų gimnazijoje, 5– Sūduvos gimnazijoje, ir 1 Šv. Cecilijos gimnazijoje.

25 gimnazistai gavo po 1 šimtuką, penki – po 2. Dvi gimnazistės gavo trijų brandos egzaminų 100 balų įvertinimus: Milda Domantaitė iš Rygiškių Jono gimnazijos iš matematikos, chemijos ir biologijos (mokytojai – Eglė Danielienė, Vilma Mikalainytė, Rasa Čiupkevičienė) ir Marijonų gimnazijos abiturientė Augustė Deniušytė iš užsienio kalbos (anglų), matematikos, ir chemijos, mokytojai – Audronė Gudauskienė, Ona Leonavičienė, Irena Rakutienė). Marijonų gimnazijos gimnazisto Domanto Tamašausko net keturių valstybinių brandos egzaminų žinios įvertintos 100 balų – užsienio kalbos (anglų, mokytoja Ona Leonavičienė), matematikos (mokytoja Audronė Gudauskienė), fizikos (mokytoja Rasa Motūzaitė) ir informacinių technologijų (mokytoja Lina Rentelienė).

Visi trys geriausieji savivaldybės abiturientai pakviesti į LR ministro pirmininko priėmimą, įvyksiantį liepos 27 d. Lietuvos Respublikos vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje.

Apeliacijų dėl valstybinių brandos egzaminų įvertinimų šiemet pateikta nedaug: Rygiškių Jono gimnazijoje po vieną dėl lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos, geografijos ir dvi dėl chemijos egzaminų įvertinimo. Sūduvos gimnazijoje – dvi dėl užsienio kalbos (anglų) VBE įvertinimo. Po apeliacinės komisijos peržiūrėjimo nė vienas įvertinimas nepasikeitė.

Išsamesnė informacija apie valstybinių brandos egzaminų rezultatus pateikiama pridedamose lentelėse:

 

Valdimantas Kvietkauskas
Marijampolės savivaldybės administracijos
Švietimo, kultūros ir sporto departamento
Švietimo skyriaus vyriausiasis specialistasAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus