2017-09-25; 11:07 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13212824
Šiandien apsilankė: 4370
Dabar naršo: 157Pranešimai spaudai
Į Marijampolę atkeliavo išskirtinės architektūros paroda

Į Marijampolės M. B. Stankūnienės menų galeriją rugpjūčio 17 dieną atkeliavo paroda „Architektūra arti mūsų". Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“ sukurta keliaujanti paroda nuo 2013-ųjų apkeliavo devyniolika Lietuvos miestų ir miestelių. Paskutinį, dvidešimtąjį, kartą sustojo prisistatyti Sūduvos sostinės žiūrovams ir atsisveikinti.

Šia paroda jos sumanytojais ragina susimąstyti, ar gali kokybiška architektūra gimti atsitiktinai? „Ji – įdėmus žvilgsnis į šiandienės Lietuvos architektūros klodus, slypinčius už didžiųjų miestų ribų", - rašoma organizatorių pranešime. Paroda ir skirta būtent šalies regionams. 36 kruopščiai atrinkti eksponatai rodo per pastaruosius kelis dešimtmečius įvairiose Lietuvos savivaldybėse sukurtus kokybiškos architektūros pavyzdžius, prie kurių prisilietė daugiau kaip 60 architektų. „Puikūs pastatai ir aikštės, stovintys įvairiuose šalies kampeliuose, įkvėpė sukurti vizualinę architektūros puotą akims, turtingą formų, spalvų, įdomių sprendimų. Jie – gyvas pavyzdys, kad Lietuvos periferijoje kunkuliuoja kūrybinė mintis", - teigia parodos iniciatoriai. Tarp atrinktųjų geriausių pavyzdžių - ir Marijampolės kūrėjų - Redos ir Algirdo Marcinkevičių, Ginto Vieversio,  Tomo Eidukevičiaus, Andriaus Byčenkovo  darbai.

Parodos atidaryme Marijampolėje savivaldybės vyriausiasis architektas Arūnas Lukoševičius sakė, kad gerai architektūrai realizuoti reikia neribotų laiko ir finansinių resursų. Jis padėkojo parodos organizatoriams, kad neaplenkė Marijampolės ir sudarė galimybę pasidžiaugti puikiausiais architektūros sumanymais, tarp kurių - ir vietinių architektų įgyvendinti kūriniai. Tik apgailestavo, kad paroda į miestą atkeliavo pačiame atostogų įkarštyje, tad nei patys autoriai, nei lankytojai gausiau neatėjo, bet galbūt daugiau smalsautojų sulauks rugsėjį, mat eksponatai čia kabės iki rugsėjo 6 d.

Marijampolės kultūros centro parodų organizatorė Ona Surdokienė teigė, kad marijampoliečiams architektūra kaip profesionalaus meno forma pristatoma neretai - tai sudaro apie dešimtadalį visų parodų. Šiemet išskirtinio dėmesio sulaukė jubiliejinė Redos ir Algirdo Marcinkevičių darbų paroda.

Pristatydama parodą kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“ direktorė Aida Štelbienė priminė, kad paroda kaip kultūriniu reiškiniu siekiama ir išvystyti diskusiją, kiek šiuolaikinė architektūra yra arti mūsų. Tai puiki proga su parodos lankytojais aptarti dabartinės lietuvių architektūros pavyzdžius, ieškoti, kuo jie stiprūs, patrauklūs ir svarbūs vienai ar kitai vietovei ir kaip jie koreliuoja su naujai priimtame Architektūros įstatyme minimais, o Europos Komisijos dar 2009 m. patvirtintais architektūros kokybės kriterijais.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukosAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus