2017-12-15; 8:29 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13915549
Šiandien apsilankė: 3211
Dabar naršo: 390Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Gegužės 25 d. Audriaus Plioplio kūrybos paroda „Minties blyksniai“

Nuo gegužės 25 d. Magdalenos Birutės Stankūnienės menų galerijoje veikia Čikagoje gyvenančio gydytojo neurologo Audriaus V. Plioplio dailės darbų paroda „Minties blyksniai“. Parodoje eksponuojamus darbus dailininkas yra padovanojęs Sūduvos meno galerijai (Marijampolės kultūros centras) ir Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos institutui.

Audrius Plioplys gimė ir užaugo Kanadoje, Toronte, vėliau persikėlė į JAV. Baigęs medicinos studijas Čikagoje jis dirbo ne tik ligoninėse, specializavosi neurologijoje, bet ir pradėjo kurti savo neįprastus paveikslus, kurių pagrindu tapo neurologinių smegenų impulsų nuotraukos. Gydytojo kuriamas menas atspindėjo ir jo neurologijos tyrinėjimus. 1976-1979 m. A. Plioplys studijavo dailę. Kaip tik šiuo laikotarpiu medicina liko nuošalyje. Pats Plioplys yra sakęs, kad reikėjo galvoti ir apsispręsti, ką daryti, kurią sritį rinktis. Gavęs darbą ir pradėjęs dirbti Mayo klinikoje, jis suprato, kad neurologo darbą ir meną galima suderinti. Jis pasakoja: „Manyje įvyko lūžis – aš netikėtai supratau, jog neprivalau meno atskirti nuo savo specialybės. Tuos dalykus galima savitai sujungti į vieną, nes tai nėra du skirtingi pasauliai, tai gali būti vienas.(...) Nuo tada jau daugiau nei trisdešimt metų kuriu savo neokonceptualųjį meną. Mano viduje atsirado harmonija, susijungė dvi mano vidaus svarbiausios dalys – menas ir medicina“.

Audrius Plioplys surengė 31 meno parodą JAV, taip pat ir Lietuvoje. Jo darbai yra įtraukti į 84 tarptautinių parodų katalogus. 2011 m. dailininkas iniciavo S. Balzeko lietuvių kultūros muziejaus projektą „Hope and Spirit“ („Nepalaužta dvasia“), skirtą 70 metų Stalino represijų sukakčiai atminti. Paties dailininko sukurtas šviesos skulptūrų ciklas „Sibiro sielos“ tapo bendros ekspozicijos dalimi. S. Balzeko lietuvių kultūros muziejus išrinko Audrių Plioplį Metų žmogumi.

Parodoje yra eksponuojami A. Plioplio darbai apima ne vieną jo kūrybos ciklą, jie yra atlikti skirtingomis technikomis, darbų pavadinimai aktualizuoja įvairias temas. Tačiau visus dailininko darbus sujungia ekspresyvi raiška, minties dinamika, ryškus koloritas. Parodos autorius atvyksta į Lietuvą ir dalyvaus parodos atidarymo renginyje, kuris vyks gegužės 25 d. 17. val.Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus