2017-08-19; 16:05 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12896251
Šiandien apsilankė: 4129
Dabar naršo: 81Pranešimai spaudai
Dviejų lygių sankirtos su geležinkeliu – iš Europos Sąjungos lėšų

Dviejų lygių sankirtos su geležinkeliu – iš Europos Sąjungos lėšų

SĖKMINGAI ĮGYVENDINTAS DVIEJŲ LYGIŲ SANKIRTŲ SU GELEŽINKELIU MARIJAMPOLĖS MIESTO GEDIMINO IR AUŠROS GATVĖSE PROJEKTAS

Marijampolės savivaldybės administracija įgyvendino iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Dviejų lygių sankirtų su geležinkeliu Marijampolės miesto Gedimino ir Aušros gatvėse rekonstrukcija". Projektas įvykdytas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 6 prioriteto „Darnaus transporto ir pagrindinių tinklų infrastruktūros plėtra" 06.2.1-TID-V-508 priemonę „Vieno lygio eismo sankirtų eliminavimas".

2016 m. balandžio 21 d. Marijampolės savivaldybės administracija pasirašė sutartį su Transporto investicijų direkcija dėl iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 06.2.1-TID-V-508-01-0001 „Dviejų lygių sankirtų su geležinkeliu Marijampolės miesto Gedimino ir Aušros gatvėse rekonstrukcija".

Įgyvendintas projektas yra susijęs su „Rail Baltica“ geležinkelio ruožo Marijampolė-Šeštokai rekonstrukcija. Siekiant užtikrinti tinkamą „Rail Baltica“ ruožo Marijampolė-Šeštokai veikimą, buvo būtina įdiegti efektyvų automobilių kelių ir geležinkelio sankirtų funkcionavimą.

Pagrindinis įgyvendinto projekto tikslas - sudaryti sąlygas nepertraukiamam automobilių ir traukinių eismo judėjimui bei didinti eismo saugą ir gyventojų saugumą.

Įgyvendinus šį projektą, rekonstruotos dvi dviejų lygių sankirtos su geležinkeliu ir jų prieigos Gedimino ir Aušros gatvėse: panaikinti vieno lygio automobilių kelio susikirtimai su geležinkeliu, įrengti tuneliai po geležinkeliu ir jų prieigos, saugios pėsčiųjų perėjos.

Rekonstravus dviejų lygių sankryžą su geležinkeliu ir prieigas Gedimino gatvėje, rekonstruotos Gedimino, Geležinkelio ir Stoties gatvių atkarpos, įrengta žiedinė sankryža, tunelis pravažiuoti, pėsčiųjų viadukas virš žiedinės sankryžos, rekonstruota ir įrengta dalis inžinerinių tinklų, sutvarkyta aplinka. Rekonstravus dviejų lygių sankryžą su geležinkeliu ir prieigas Aušros gatvėje, rekonstruotos ir įrengtos Aušros, Geležinkelio gatvių ir Jevonio skersgatvio atkarpos, įrengtas automobilių viadukas virš Aušros gatvės ir viaduko prieigos, įrengta žiedinė sankryža, rekonstruota ir įrengta dalis inžinerinių tinklų, kanalizuotas Jevonio upelis, sutvarkyta aplinka.

Įgyvendinus projektą pagerėjo sankryžų pralaidumas, padidėjo transporto greitis, sumažėjo laiko nuostoliai bei labiau užtikrinamas eismo dalyvių saugumas.

Dviejų lygių sankirtų su geležinkeliu statybos ir projektavimo darbus atliko UAB „Alkesta".

 

Marijampolės savivaldybės administracija

 

Aušros g. tunelis Gedimino g. tunelis po geležinkeliu Juostelę kerpa meras ir Premjeras Meras Gedimino g. sankryžos atidaryme


Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus