2017-08-19; 16:05 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12896251
Šiandien apsilankė: 4129
Dabar naršo: 81Pranešimai spaudai
Buvęs karinis miestelis – patrauklesnis gyventojams ir verslui
                  

BUVĘS KARINIS MIESTELIS - PATRAUKLESNIS GYVENTOJAMS IR VERSLUI

Marijampolės savivaldybės administracija pabaigė įgyvendinti projektą „Kompleksinis buvusio karinio miestelio teritorijos tarp Vytauto, Geležinkelio ir Gen. Gustaičio gatvių sutvarkymas ir pritaikymas gyventojų ir verslo reikmėms“ (Nr. VP3-1.1-VRM-01-R-42-004) pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ VP3-1.1-VRM-01-R priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“.

Projekto įgyvendintojai siekė padidinti Marijampolės miesto investicinį patrauklumą, pagerinti gyvenamąją aplinką, sukurti palankias sąlygas verslo plėtrai, kompleksiškai sutvarkyti buvusio karinio miestelio teritoriją. Tvarkant šią gan specifinę Marijampolės miesto dalį stengtasi pritaikyti kvartalą šiandieninio žmogaus gyvensenai, pagyvinti ir suteikti vientisumo, tvarkingumo. Buvęs karinis miestelis kelis dešimtmečius tarnavo sovietinės kariuomenės karininkų poreikiams, buvo apleistas ir nejaukus. Buvusios dangos, automobilių pastatymo galimybės, mažosios architektūros elementų nebuvimas, apleisti želdynai ir netinkama apšvietimo sistema netenkino vietos gyventojų lūkesčių ir poreikių. Įgyvendinus šį urbanistinės plėtros projektą, buvo sutvarkytos ir naujai įrengtos automobilių aikštelės, atnaujinti privažiavimo keliai, rekonstruotos šaligatvių dangos, įrengti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, rekonstruoti lietaus kanalizacijos tinklai, išsaugoti ir sutvarkyti augę vertingesni želdiniai, teritorija papildomai apželdinta. Atnaujintas ir apšvietimas, kuriam panaudoti ekonomiškesni ir praktiškesni šviestuvai. Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys, vertindamas atliktus darbus, mano, kad miesto tvarkymo darbai turi nesustoti, ir planuoja be kitų rekonstrukcijos darbų toliau vystyti dviračių ir pėsčiųjų takus. „Žmonės, ypač jaunos šeimos, pamėgo išvykas dviračiais, todėl turime spręsti dviračių ir pėsčiųjų takų plėtrą mieste ir užmiestyje, sujungiant takus į vientisą sistemą“.

Rangos darbus atliko laimėjusi viešąjį konkursą UAB „Kalstata“. Projektui įgyvendinti buvo skirta per 3,7 mln litų, iš jų 85 proc. yra ES lėšos, po 7,5 proc. - valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšų. Tikėtina, kad šis miesto kvartalas nuo šiol bus jaukesnis ir patogesnis gyventojams, trauks investuotojų akį, ir ateityje čia plėtosis smulkieji verslai.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos

   

 Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus