2017-09-21; 13:32 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13175230
Šiandien apsilankė: 3993
Dabar naršo: 109Pranešimai spaudai
Būsto pritaikymas žmonėms su judėjimo negalia sulaukia padėkų

Niekas negalvoja įsigydamas asmeninį būstą, statydamas nuosavą namą, kad ateis senatvė, o galbūt užklups liga, priverčianti atsisėsti į neįgaliojo vežimėlį. Todėl į pagalbą atskuba socialinės tarnybos, galinčios ir turinčios padėti žmogui, t. y. pritaikyti gyvenamąjį būstą. Žmogui būsto ir aplinkos pritaikymas – svarbi integracijos į visuomenę dalis. Ši programa vykdoma jau daugiau kaip 20 metų.

Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento Socialinių paslaugų skyrius atlieka labai svarbią funkciją – priima žmonių prašymus, reikiamus dokumentus ir rūpinasi, kad būtų pritaikytas būstas  asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų. Socialinių reikalų departamento direktorė Daiva Pankauskienė teigė, kad „prioritetas taikomas tiems neįgaliesiems, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis ir jiems paskirtos dializės procedūros, besimokantiems ir dirbantiems asmenims“.

Vidutiniškai kasmet pritaikomi būstai 7 - 8 neįgaliems asmenims. Žmogui tenka laukti eilėje 1 – 2 metus, kadangi skiriamos iš valstybės biudžeto lėšos nepakankamos. Savivaldybė atitinkamai biudžeto lėšomis prisideda prie skiriamų lėšų iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Šiais metais pritaikyti būstai 8 neįgaliesiems. Iš viso buvo skirta 27600 eur. Praeitais metais pritaikyti 9 būstai ir buvo skirta 37500 eur. Šiuo metu eilėje laukia 3 neįgalūs asmenys, kuriems būstai bus pritaikomi kitais metais. Būsto pritaikymo būtinumą bei darbų atlikimo kokybę vertina administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija.

„Suteikiama pagalba neįgaliesiems džiugina ir mus, dažnai sulaukiame padėkų, matome jų laimingus veidus“ – sakė D. Pankauskienė. Štai viena moteris, sulaukusi pagalbos parašė padėką: „Nuoširdžiai dėkoju Jums ir Jūsų  tarnybai už suteiktas man paramos neįgaliesiems paslaugas. Džiaugiuosi, kad subūrėte tokį puikų kolektyvą, kuris su didele atsakomybe išsprendžia visas problemas ir taip pat malonu bendrauti. Linkiu Jums ir Jūsų kolektyvui kuo geriausios kloties.“

Viešųjų ryšių tarnyba

Irmos Kavaliauskienės nuotraukosAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus