2018-02-25; 15:39 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 14451918
Šiandien apsilankė: 3123
Dabar naršo: 165 
 
Naujienos. Aktualijos. Skelbimai
Bus rekonstruojamas Moksleivių kūrybos centro pastatas Degučiuose

Marijampolės savivaldybės administracija jau pasirašė projekto „Neformaliojo švietimo tobulinimas Marijampolėje“ įgyvendinimo sutartį, pagal kurią bus atgaivinamas dar sovietmečiu statytas Marijampolės savivaldybės Moksleivių kūrybos centro Degučių mikrorajone, R. Juknevičiaus g. 28, pastatas. Šiame pastate įstaiga užsiima neformaliu vaikų švietimu, centrą lanko per 600 savivaldybės mokinių. Praėjusių metų pabaigoje centras įgyvendino net 25 neformaliojo švietimo programas. 1974 m. pradėtas eksploatuoti pastatas nebuvo iki šiol kapitaliai remontuotas ar rekonstruotas, tad dabartinė jo būklė neatitinka šiuolaikinių reikalavimų - aplinka nėra patraukli, trūksta priemonių, o ir šildymo kaštai per dideli. Planuojama modernizuoti šį trijų aukštų pastatą iš išorės ir vidaus, įsigyti reikalingą įrangą ir baldus. „Estetiška ir patogi aplinka jau pati savaime kelia teigiamus jausmus, o kur dar naujausios priemonės ir įranga, - sako Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis. - Puikiai suprantame poreikį ugdyti jaunimo talentus suteikiant jiems išskirtines šiuolaikiškas erdves savo kūrybinio potencialo vystymui, ir tai Marijampolės savivaldybės moksleiviai bei jaunimas turės įgyvendinus minėtą projektą."

Perplanavus patalpas bus įrengiamos modernios, kūrybingumą skatinančios edukacinės erdvės, atliksiančios ne vieną funkciją. Kartu su centro darbuotojais numatyta I aukšte įrengti kūrybines erdves - Menų dirbtuves, Keramikos studiją, pilietiškumui ugdyti skirtas patalpas - Organizacijų erdvę ir Saugaus vaiko kabinetą, aktyvios veiklos patalpas - Žygeivystės ir orientavimosi sporto kabinetus, turizmo treniruočių klasę su laipiojimo siena, infocentrą. II aukšte bus įkurtos dar kelios kūrybinės erdvės, skirtos informacinėms technologijoms, konstravimui, fotografijai, etnokultūrai. Čia atsiras ir maisto gamybos laboratorija. III aukšte numatytas Skautijos veiklos kabinetas, komunikavimo erdvės su mobilia įranga, nakvynės kambariai, pritaikyti stovyklų, sueigų dalyviams. Rūsiuose bus įrengtas vadinamas Muzikinis rūsys. Taip pat bus naujai įrengtos sanitarinės patalpos, laiptinės, apšiltintas pastatas iš išorės, pakeista stogo danga, vamzdynai, elektros instaliacija ir kt.

Projektas bus įgyvendinamas iš ES ir savivaldybės lėšų. Bendra jo vertė daugiau kaip 700 tūkst. eurų. Savivaldybės indėlis - per 100 tūkst. eurų. Numatoma projekto pabaiga 2019 m. lapkričio mėn.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukose atsispindi dabartinė pastato išorės ir vidaus būklė.

 

 Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: (1) skaityti
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus