2017-09-21; 13:31 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13175230
Šiandien apsilankė: 3993
Dabar naršo: 109Pranešimai spaudai
Buktos pažintinio tako tęsinys - poilsiavietė

Marijampolės savivaldybės teritorijoje 6 km į pietryčius nuo Liudvinavo šių metų pradžioje įrengtas Buktos gamtinis-pažintinis takas, kuris greitai išpopuliarėjo ir susilaukė lankytojų visais metų laikais. Šis takas tapo puiki vieta praleisti laiką su šeima, o čia atvykusieji dažnai surengia ir iškylą su užkandžiais bei laužu. Turistų poreikiams patenkinti įrengta poilsiavietė miško apsuptyje.

Šiemet į Marijampolės savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos rėmimo specialiąją programą buvo įtraukti Buktos miško poilsiavietės įrengimo darbai. Šiuos darbus įgyvendino Marijampolės miškų urėdija, jai skirta 24,5 tūkst. eurų, ir ši investicija akivaizdi.

Poilsiavietė įsikūrusi vos 700 metrų nuo pažintinio tako, o apie ją primena pastatyti kelio ženklai. Marijampolės savivaldybės administracijos Aplinkos valdymo skyriaus vedėjas Mindaugas Lelešius tvirtino, kad „ši poilsiavietė - puiki galimybė su šeima ir vaikais praleisti laiką natūralioje gamtoje, lavinti mažuosius mokant juos medžių pavadinimų ar atpažinti įvairius augalus, grybus, uogas“.

Poilsiavietėje galima rasti visko, ko reikia gerai iškylai – pavėsinė, sūpynės, šiukšlių dėžės ir tualetas. Čia laiką galima praleisti kitaip nei įprastai – speciali laužavietė sukurta tam, kad būtų galima vietoje pasikabinti puodą ir čia išsivirti sriubą, pavalgyti medžių apsuptyje. Pasigrožėti galima ir čia esančiu tvenkiniu, kuris yra unikalus, kadangi pusė tvenkinio yra atnaujinta, padidinta, o kita pusė, siekiant apsaugoti natūralią gamtą ir ekosistemą, palikta natūrali pelkė.

„Šiuo metu poilsiavietėje yra švaru ir tvarkinga – pirmasis savaitgalis po atidarymo taip pat praėjo sklandžiai, be nuostolių. Belieka tikėtis, kad kiekvienas turistas, atvykęs paiškylauti, poilsiavietę paliks tokią, kokią ras ir vėliau ja galės pasidžiaugti dar ne viena dešimtis iškylautojų“, – savo mintis išsakė M. Lelešius.

 

Viešųjų ryšių tarnyba
Odetos Černauskaitės nuotraukos

 Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus