2017-09-25; 10:48 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13212711
Šiandien apsilankė: 4258
Dabar naršo: 86Pranešimai spaudai
Amžinojo poilsio atgulė Marijampolės meras Vidmantas Brazys

Urna su buvusio ilgamečio Marijampolės savivaldybės mero Vidmanto Brazio palaikais kovo 19-ąją atgulė Amžinojo poilsio Ožkasvilių kaimo kapinaitėse, netoli jo šeimos namų. Gerbiamą ir vertinamą merą į paskutinę kelionę išlydėjo minia marijampoliečių ir atvykusiųjų iš kitų Lietuvos kampelių. Palaidoti ne miesto centrinėse kapinėse, o atokiose kaimo kapinaitėse buvo jo šeimos noras.

Sekmadienį aukotos gedulingos Mišios Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Reto grožio Mišias aukojo Vilkaviškio vyskupijos vyskupas J. E. Rimantas Norvila, jam talkino visų aplinkinių parapijų kunigai. Mišiose giedojo pripažintas Č. Sasnausko kamerinis choras. „Requiem“ sugiedojo specialiai atvykę operos solistai Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė, kurie puoselėjo šiltus bendradarbiavimo ryšius su buvusiu meru.

Velionio urna šeštadienį buvo pašarvota Savivaldybės administracijos pastato aktų salėje. Į ją visą šeštadienį ir sekmadienio rytą plūdo gausybė žmonių – ir garbių politikos veikėjų, kolegų merų, kultūros ir sporto žinomų veidų, paprastų Marijampolės krašto žmonių, kuriems dirbdamas meras teikė ypatingą dėmesį, rūpestį ir pagalbą. Miesto meno kolektyvai noriai atidavė paskutinę pagarbą apeigose išreikšdami ją muzikos garsais ir giesmėmis. Atsisveikinti su buvusiu kolega atvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, aplinkinių Kalvarijos ir Vilkaviškio rajono savivaldybių merai Vincas Plikaitis ir Algirdas Neiberka, LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius, Seimo narys Juozas Olekas, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, Kauno valstybinio muzikinio teatro direktorius Benjaminas Želvys ir kiti. Atiduoti paskutinio pagarbos ženklo buvusiam miesto vadovui atvyko ir Marijampolės baikerių klubo „Siena“ nariai, šalies krepšinio ir futbolo federacijų atstovai.

„Šiandien išlydime į Amžinybę ir paskutinį atsisveikinimo žodį tariame neeiliniam žmogui, ilgamečiam Savivaldybės merui, Marijampolės garbės piliečiui Vidmantui Braziui. Jį likimas buvo gausiai apdovanojęs pačiomis aukščiausiomis vertybėmis – didžiule atsakomybe, pareiga  Marijampolės savivaldybei, nuoširdžia meile žmonėms“, - prie kapo duobės sakė jo bendražygė mero pavaduotoja Irena Lunskienė.

Artimiausiame Marijampolės savivaldybės tarybos posėdyje Tarybos nariams teks slaptu balsavimu apsispręsti, kam pavesti savivaldybės vairą laikotarpiui, kol bus surengti nauji mero rinkimai.

Vidmanto Brazio gyvybė užgeso kovo 17 d. naktį po sunkios ligos Santariškių ligoninėje. Šias pareigas jis ėjo nuo 2000-ųjų su nedidele pertrauka, kai dirbo Savivaldybės mero pavaduotoju. 2015 m. Marijampolės savivaldybės meru išrinktas pirmuose Lietuvoje organizuotuose tiesioginiuose mero rinkimuose. Tai buvo penktoji kadencija.

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės nuotraukos

 Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: (2) skaityti
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus