2018-02-24; 23:35 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 14448684
Šiandien apsilankė: 5679
Dabar naršo: 101 
 
Pranešimai spaudai
„Adventur 2018“: Marijampolei –Lietuvos kultūros sostinei - išskirtinis dėmesys

Marijampolė - Lietuvos kultūros sostinė tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje Adventur 2018“, kurios pagrindinė tema buvo „Keliauk kitaip“, sulaukė išskirtinio lankytojų dėmesio.

Marijampolės turizmo informacijos centro ir savivaldybės atstovai šių metų parodoje kartu su savivaldybės vadovais, žymiais marijampoliečiais ir garsiomis istorinėmis miesto asmenybėmis pristatė kultūrinių renginių programą „Laikas keičiasi ir keičia“ ir kvietė atvykti į Marijampolę – Lietuvos kultūros sostinę.

Parodos atidarymo metu svečius ir dalyvius pasveikino bei apsilankyti Marijampolėje pakvietė Savivaldybės merė Irena Lunskienė. Šmaikščiu pasakojimu apie tai, kokie keliai atvedė į Marijampolę ir kodėl būtinai reikia šį miestą apsilankyti suintrigavo „Malonny“ projekto sumanytojas, galerijos po atviru dangumi ir idėjų migracijos puoselėtojas, ypatingas šių metų parodos ir Marijampolės stendo svečias, pasaulio menininkas Ray Moon Bartkus. Parodos atidarymo renginį vedė ir Marijampolei komplimentus skyrė marijampolietė žurnalistė, laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė.

Po parodos atidarymo vyko forumas „Nišinis turizmas – ar Lietuva pasiruošusi nustebinti?“. Jame marijampolietis Giedrius Šlekys pristatė vieną iš populiariausių šias metais lankytinų ir patraukliausių turizmo objektų – Lietuvos cukraus fabriką  bei papasakojo kaip ir kada Marijampolėje byra „saldainės“. Forumo metu menininkas Ray Moon Bartkus taip pat dalinosi patirtimi apie „Malonny“ projekto įgyvendinimą Marijampolėje ir kvietė atvykti į Marijampolę vasarą, kada jis kartu su savo draugais menininkais iš viso pasaulio tęs savo pradėtus darbus mieste. Šiais metais vieno iš Ray Bartkaus kūrinių, kuris nutapytas Marijampolėje,  nuotrauka tapo „National Geographic“ leidinio  sukurto Lietuvai viršeliu.

Marijampolės stende lankytojai turėjo galimybę susitikti su istorinėmis miesto asmenybėmis, atvykusiomis iš praeities: pasišnekučiuoti su trečiuoju Lietuvos Prezidentu Kaziu Griniumi ir jo žmona Joana Griniuviene, susitikti su Vincu Kudirka ir paklausyti jo smuiku griežiamos „Tautiškos giesmės“ ir kartu su miesto įkūrėja grafienė Pranciška Ščiukaitė – Butlerienė susipažinti su miesto istorija ir „Rožančkeliu“. Parodos metu taip pat buvo galima susipažinti Kraštotyros muziejaus projektu apie senąjį miesto Vytauto parką ir vasaros metu čia veiksiančią parodą po atviru dangumi, Sasnavos bendruomenės įkurtu „Zuikių muziejumi“, dalyvauti edukacinėse programose. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka lankytojus supažindino su „Virtualios realybės“ projektu.

Gerą nuotaiką visas trys dienas parodos lankytojams dovanojo šiuolaikinio šokio grupė „Arabeskas“, kamerinis Č. Sasnausko choras su solistu Lietuvos balso konkurso nugalėtoju Pauliumi Bagdanavičiumi, pučiamųjų instrumentų orkestras ir Baraginės kapela „Svaja“.

Marijampolės turizmo informacijos centras kartu su savivaldybės administracijos, kultūros įstaigų atstovais stende pristatė turizmo išteklius, edukacinius projektus, kvietė lankytojus atvykti  aplankyti  miesto kultūros paveldo objektus, išbandyti naujai sukurtus maršrutus, dalyvauti Kultūros sostinės renginiuose. Stende buvo dalijami informaciniai lankstinukai apie turistinius maršrutus, lankomus objektus, edukacines programas, žemėlapiai bei kultūros sostinei skirtas leidinys „Varpas“, kuriame pristatoma 2018m. Marijampolės - Lietuvos kultūros sostinės metų programa „Laikas keičiasi ir keičia“.

„Adventur“ – tai didžiausia Baltijos šalyse specializuota turizmo ir laisvalaikio paroda. Kaip teigia parodos organizatoriai, per tris „Adventur 2018“ dienas čia apsilankė 33 630 žmonių. 

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnyba

Daugiau nuotraukų rasite:https://www.facebook.com/marijampolessavivaldybe/Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus