2017-09-20; 12:13 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot

Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 13166229
Šiandien apsilankė: 4101
Dabar naršo: 163Pranešimai spaudai
99-asis Lietuvos gimtadienis paminėtas Marijampolėje

Marijampolė, kaip ir visa Lietuva, minėjo 99-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Ta proga mieste surengtos iškilmės ir šventinis koncertas „Kur bėga Šešupė, kur Nemunas teka“.

Šventiniai renginiai prasidėjo iškilmingu vėliavų ir gėlių įnešimu Maldai už Tėvynę Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje. Čia gausiai susirinko marijampoliečiai, iš jų - didelis būrys mažųjų Lietuvos piliečių. Mišiose giedojo Č. Sasnausko kamerinis choras, kurio krištoliniai balsai pakelia dvasią ir nuramina širdį.

Po Maldos pučiamųjų instrumentų orkestras iš bazilikos lydėjo iškilmingą eiseną iki kultūros centro. Aikštėje nuskambėjo simboliniai devyniasdešimt devyni V. Kudirkos laisvės ir laimės varpo dūžiai. Juo skambino tautiniais drabužiais pasipuošęs Laisvalaikio ir užimtumo centro folkloro ansamblio „Žibinyčia” vadovas Žydrūnas Rutkauskas, ilgus metus puoselėjantis mūsų tautos lobį - etninę kultūrą.

Kultūros centro fojė lankytojus pasitiko paroda „Tautiškos giesmės kelias į tautą“, taip pat pilietinės akcijos „Atrask laisvę savyje“ fotografijos. Atėjusiems į šventinį renginį svečiams Marijampolės jaunimo organizacijų nariai dalijo meilės Lietuvai simbolį - trispalves širdeles. Ekrane rodytas ir vasario 6 d. vykusios pilietinės akcijos „Pasveikink Lietuvą“ Eugenijaus Naikelio filmuotas vaizdo klipas.

Tautiška giesme iškilmes ir apdovanojimų ceremoniją pradėjo iki Šešupės krantų „atitekėjęs“ Kauno technologijos universiteto tautinio meno ansamblis „Nemunas“. Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja, atliekanti mero pareigas, Irena Lunskienė pasveikino marijampoliečius valstybės 99-ojo gimtadienio proga. Ji palinkėjo visiems teisingos, saugios ir klestinčios Lietuvos. Švento Jurgio, Marijampolės globėjo, medaliai įteikti keturiems savivaldybės žmonėms: už nuopelnus Igliaukos žmonėms - Igliaukos šv. Kazimiero parapijos Caritas organizacijos skyriaus reikalų vedėjai Onai Akelaitienei, už nuopelnus tvarkant ir saugant Marijampolės krašto istorinį ir kultūrinį paveldą - Marijampolės kraštotyros muziejaus vyr. fondų saugotojai Vytai Grudzinskienei, už nuopelnus tyrinėjant ir skleidžiant Marijampolės miesto istorinius faktus - Kauno regioninio valstybės archyvo Marijampolės filialo vedėjui Rimvydui Urbonavičiui ir už sporto pasiekimus ir Marijampolės vardo garsinimą - Jonui Žilinskui. Vėliau istorikas Jonas Gustaitis savo pranešime priminė svarbiausius Lietuvos istorijos faktus ir pabrėžė lietuvių tautos ypatingą ryžtą siekti ir kovoti dėl nepriklausomybės. Šįkart žinomam istorikui buvo skirtos ir Lietuvos Respublikos Seimo narių Dainiaus Gaižausko ir Kęstučio Mažeikos dovanos, kurias įteikė jų padėjėjai.

KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“ šįkart marijampoliečius pradžiugino ne tik jaunatvišku entuziazmu, atlikėjų gausa, bet svarbiausia - Vasario 16-ajai skirta išskirtine programa. Koncerto metu skambėjo visų Lietuvos etnografinių regionų aranžuotos liaudies dainos, muzika ir tautiniai šokiai, buvo demonstruojami visų etnografinių regionų kostiumai. Koncerto pabaigoje tiek scenoje, tiek ir žiūrovų salėje nuskambėjo „Lietuva brangi“ - antruoju himnu Lietuvoje vadinamas kūrinys.

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės ir Juozo Slabodos nuotraukosAtgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
Pradžia
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus