2017-06-27; 15:39 val.
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
 
 
 
Kontaktai (sąrašas) Teisės aktų paieška Paslaugos Renginiai Turizmas Seniūnijos
 
 
 

Naujienų prenumerata

Naujienos el. paštu

 RSS
klausimas_bot


Lankytojų statistika 2010-12-20
Iš viso apsilankė: 12460717
Šiandien apsilankė: 2655
Dabar naršo: 101


Pranešimai spaudai
Marijampolė šventė Magdeburgo teisės suteikimo 225-ąją sukaktį

Marijampolės miestas šį savaitgalį buvo šurmulingas – čia vyko tradicinės „Miesto dienos 2017“. Šiemet jos dedikuotos Magdeburgo teisės Marijampolei suteikimo 225-osioms metinėms. Į miestą ta proga sugužėjo daug užsienio svečių iš susigiminiavusių miestų Lenkijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Latvijoje ir Estijoje, atvyko Marijampolės garbės piliečiai. Kultūros ministerijos garbės ženklu ,,Nešk savo šviesą ir tikėk“ svečių akivaizdoje buvo apdovanota meno mecenatė Beatričė Kleizaitė-Vasaris, Lietuvai padovanojusi dvi puikias meno erdves – jos vardo menų galeriją Marijampolėje ir Angelų muziejų Anykščiuose.

Visas tris savaitgalio dienas vyko koncertai, sporto varžybos, įvairios pramogos. Sūduvos prekymetis kaip ir kasmet pritraukė per pusę šimto nagingų meistrų, miesto centre veikia apie dešimtį lauko užeigų, siūlančių maisto ir išrankesnio skonio mėgėjams. Šiais metais pirmą kartą šventei panaudotas faktas, kad Marijampolėje buvo Lietuvos cukraus pramonės pradžia. Buvo sumanyta surengti „Cukrinį festivalį“.

Penktadienio popietę šventine įstaigų, įmonių, organizacijų eisena, kurioje dalyvavo apie pusantro tūkstančio marijampoliečių, prasidėjusi šventė tęsėsi iki vėlumos. Laikinai Marijampolės savivaldybės mero pareigas einančiai Irena Lunskienei perduoti Magdeburgo teisės akto atvyko puošnūs dvariškiai (šokėjų grupė „Reverence“, vadovė Daina Misiukevičienė) iš Kvietiškio dvaro, kuris laikomas miesto ištakomis. Po iškilmingo atidarymo skambėjo Edmundo Seiliaus ir Kristinos Zmailaitės jau trečią kartą Marijampolėje rengiamo „Šv. Jurgio meno sezono“ pradžios koncertas. Iškilmingame koncerte grojo Kauno miesto simfoninis orkestras, dirigentas Modestas Barkauskas, skambės nuo operos šedevrų iki šių laikų populiarių šlagerių, kuriuos dainavo operos ir lengvosios muzikos atlikėjai-profesionalai. Koncerte kūrinius atliko E. Seilius, į gimtinę sugrįžusi Neringa Nekrašiūtė, K. Zmailaitė ir kiti jauni atlikėjai. Koncertą vedė aktorius Gintaras Mikalauskas.

„Cukrinio festivalio“ pirmą dieną nuskambėjo chorų ir pučiamųjų instrumentų orkestro šou, buvo pristatytas cukrinis Marijampolės herbas su Šv. Jurgiu centre. Mažuosius viliojo „Cukrinė gatvė“, „Saldžių palinkėjimų siena“, „Cukrinių debesų paroda“ ir „Saldžiosios instaliacijos“. Vakare koncertavo grupė „Old city band“ ir jaunoji atlikėja GJan su grupe. Vyko karšto oro balionų varžybos. Šventinę programą užbaigė įvairiaspalvis fejerverkas ir nakties muzika jaunimui.

Šeštadienio rytą Tarybos posėdžių salėje vyko iškilmingas Tarybos posėdis, kurio metu apdovanoti Švento Jurgio, Marijampolės globėjo, medaliais iškiliausi šių metų žmonės. Jais tapo UAB „Bekeris ir ko“ savininkas architektas Arvydas Bekeris, Marijampolės kraštotyros muziejaus vyr. muziejininkė Danutė Katkuvienė, Marijampolės oreivių klubo pirmininkas, daugkartinis Europos ir Pasaulio karšto oro balionų čempionas Rimas Kostiuškevičius, UAB „Kubiliaus transportas“ direktorius Kęstutis Kubilius, įkūręs Sūduvos sostinėje visuomenei prieinamą senų automobilių muziejų „Kubilkiemis“, Šunskų seniūnas Rimantas Lekeckas ir AB Šiaulių banko Marijampolės klientų aptarnavimo centro vadovas Valentinas Vaškevičius.

Poezijos parke visą šeštadienį buvo įsikūrusi Sveikatos ir harmonijos oazė, kviečianti išbandyti sveikatos ir grožio prekes bei paslaugas. Vilkaviškio gatvėje NATO pajėgų techniką visuomenei demonstravo kariai. Nuo vidudienio iki pavakarės skambėjo koncertas, skirtas Tautinio kostiumo metams, po to pasirodė grupė „O lia lia vaikai“ (vadovė Laima Lapkauskaitė) su kūrybinės veiklos 20-mečiui skirtu teatralizuotu koncertu. Vėlai vakare marijampoliečiai pakviesti pasiklausyti kultinės grupės, vadinamos muzikos chuliganais, nes klasiką pateikia savitai, „Dagamba“ iš Latvijos.

Sekmadienį šventės organizatoriai ypatingai laukė šeimų su mažyliais. Atėjusieji ryte į „Kačių kiemelį‘ galėjo svečiuotis pas „Cukrinuką“, čia veikė vaikų kūrybinės dirbtuvės kartu su studija „Kodėlčius“. Nuo 11 val. didžiojoje šventės scenoje skambėjo vaikų kolektyvų koncertas. Tuo pačiu metu nuo Kultūros centro pastato startavo pusmaratonio „Bėgam už Marijampolę“ bėgikai, kurių kasmet nemažėja. Sekmadienio programą vainikavo iš Liudvinavo kilusios ir šiuo metu Vokietijoje dainininkės karjeros siekiančios atlikėjos Lauros Zaman Latvaitis koncertas Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje.

Viešųjų ryšių tarnyba

Nuotraukas rasite čia:https://www.facebook.com/marijampolessavivaldybe/Atgal
 
Spausdinimo versija

Archyvas

Laukiame dalykiškų komentarų, konstruktyvių pasiūlymų parašytų lietuviškomis raidėmis.
Keiktis, įžeidinėti - negražu, Jums tai garbės nedaro.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
 

PRISIJUNGTI gyventojams
VAIZDO transliacijos
APKLAUSA apie asmenų aptarnavimo kokybę


EISMO TVARKARAŠČIAI
GATVIŲ PAVADINIMŲ IR ADRESŲ SUTEIKIMAS
KAIMO PLĖTROS ŽEMĖTVARKOS PROJEKTAI
VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS PROGRAMA
MARIJAMPOLĖS MIESTO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ 
 
 
 
 
 
   
 
Marijampolės savivaldybės administracija
68307 Marijampolė, J.Basanavičiaus a. 1
Tel.: (8 343) 90 011, 90 003
El. p. administracija@marijampole.lt
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188769113
©  Marijampolės savivaldybės administracija
Sukurta Europos Sąjungos lėšomis
Viršelyje J. Basanavičiaus aikštė. Nuotrauka K. Linkevičiaus